Sel neljapäeval ja reedel, 9. ja 10. juunil etendatakse Von Krahli teatris Soomest, Röölä kalurikülast pärit Meriteatteri lavastust „Merd ju enam ei olegi – kodutee laul”.

Foto: press

Foto: press

Soomes suurt menu nautinud mereteemalise triloogia kolmandas osas teeb kaasa ka Mait Joorits, kehastades üle mere Soome kõndinud eesti kalurit. Möödunud aastal kirjutas Priit Põldma Sirbis kujundirohkest lavastusest nõnda:

Kahel korral võtab mees naise selga ja siis sirutavad nad omad käed tiibadena välja, liuglevad nagu linnud üle elu ja mere, aga need kaks korda on ka läbinisti erisugustes tonaalsustes, rütmides, atmosfäärides: esimene on üdini lootusrikka armutantsu lennukaim tuur, teine leiab aset pärast vend Usko uppumissurma ja siis on tiibade järsult katkev viibe hüvastijätt surnud venna hingega. Linnukujund läbib ka teksti: Tyyne võrdleb end hahaga, mõtiskledes pesast väljalendamisest või -kukkumisest kui kodu hülgamise võimalusest, hiljem möönab lauldes: „Ei lubanud mulle keegi, et elu on kerge kui haha udusulg.“ Hahk söövitab end kujundina mällu. Kuidas kõigi kummituslike mälestuste ning eelkäijatelt päritud hirmude ja kohuste juures veel vaba ja elus olla, küsib lavastaja Anni Mikkelsson oma esivanematelt, vaatajatelt ja iseendalt.

Vaata etenduste kohta lisa Von Krahli kodulehelt.