Selleks et olulisimad suvised festivalid ei jääks külastamata, tasub neid varakult planeerima hakata. Juuni esimeste päevade ilma me veel prognoosida ei oska, aga sääsepirinat on oodata selgi aastal (juba neljandat korda!) ja kalendris soovitame kohe mõne erksa värviga 4. juuni ära märkida – just siis viivad jalad ja rattad ja rööpad hullutavast ilmakärast eemale Mardu põlistallu Soomaa rahvuspargis, kuhu Sääsepirina Alguse Kontsert nüüd, pärast kaheaastast perioodi teistes lähedastes taludes, tagasi jõudnud on.

Sääsepirina Alguse Kontsert 2015. Foto: Kerli Sosi

Sääsepirina Alguse Kontsert 2015. Foto: Kerli Sosi

Nagu Sääsepirinal tavaks, alustatakse õhtut rahulikumate helidega, et siis suveöö edenedes üha pöörasemaid tuure peale keerata. Esinejate hulgast leiame Verbariumi, kes kunagi August Sanga ja Kersti Merilaasi luulest inspiratsiooni saanuna sõnadele heli looma asus. Maalähedase helikeelega sobib „metsade keskele” hästi ka Barbariz.

Esimese „rahvusvahelise gängina” Sääsepirina Alguse Kontserdi ajaloos kuuleme eesti-ungari triot Porteleki/Tarn/Pärnoja, kelle loomingus on nii folki, džässi kui ka palju muud! Öisematel tundidel lubatakse lavale postrokki ja elektroonikat ühendav instrumentaalduo Micucu, misjärel saavad viimased pidulised kanduda uude päeva Sander Möldri krutitud helisegude saatel. Ja päike juba tõusebki ja sääsed ärkavad üles.

Nagu välifestivalidele kohane, saab ööbida telkides, lähedalasuvates majutuskohtades või tantsida öö läbi ja üldse mitte uinuda! Sääsepirina pea-/perekokaks on, nagu ikka, Ann. Väiksematele festivalikülastajatele pakub tegevust ja meelelahutust Tipu Looduskool, programm lubab nii žongleerimist kui ka karkudel kõndimist, aga mitte ainult.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi juhul, kui ilm, rahastajad või kuri saatus mäkra mängivad.

Lisainfot leiab siit.

Üritus Facebookis.