Järgmisel nädalavahetusel, 21. mail toimub Karula rahvuspargis Ähijärvel muusika- ja keskkonnafestival MAI, kus ühe ööpäeva jooksul saavad külalised osa Karula kaunist loodusest ja eluolust, kvaliteetsest kohalikust toidust ning heast värskest muusikast.

Festivalil esinevate artistide seas astub üles ka Arno. Foto: Madis Reimund

Festivalil esinevate artistide seas astub üles ka Arno. Foto: Madis Reimund

MAI on aja- ja asukohaspetsiifiline festival, mille käigus toimuvad jalgsi- ja jalgrattamatkad ümbruskonna kaunitel metsa- ja külateedel, huvitavad loengud ja õpitoad põnevatelt persoonidelt, sealhulgas „Ööülikooli” avalik salvestus, lastele tutvustatakse järvevee saladusi, on võimalus seilata Emajõe Lodjaseltsi poolt ehitatud viikinglaeval Turm ning palju muud.

Programmist leiab muu hulgas mitmeid muusikalisi ülesastumisi – erinevaid pille ja live-elektroonikat segava Arno, ambientset, akustilis-elektroonilist folkmuusikat harrastava Epifoliumi, traditsiooniliste lauludega filigraanseid trikke tegeva Lepaseree, kuid ka sellised artistid nagu pUULUUp, Muudu ja Levski.

MAI on esimene osa suuremast festivalide sarjast „Lõuna-Eesti 12 kuud”. Igal aastal rändab festival nii toimumiskohas kui -ajas, tutvustades erinevaid kauneid Lõuna-Eesti paiku läbi muutuvate aastaaegade. Lisaks kvaliteetsele kultuuriprogrammile tutvustatakse igal festivalil ka kohalikku toidukultuuri, eluolu, loodust ja traditsioone.

Vaata lisaks MAI kodulehelt.

Üritus Facebookis.