„Kapriisid II” ehk Henri Hütt ja Mihkel Ilus kohtuvad taas, sest viimastest „Kapriisidest” on loetud päevade pärast möödas juba seitse aastat.

Foto: Emer Värk

Foto: Emer Värk

Seekordne performatiivne installatsioon, mis esietendub Kanuti Gildi SAALis 25. jaanuaril, näitab musta ja valge maagia kokkupõrget. Valgus tardub skulptuuriks, teatrikardin mõraneb. Kerkib vaatenurkade küsimus. „Kuulame pilti, mõtleme heli, kui kael ei paindu, painutame ruumi. Vajadusel ka aega,” lubavad autorid. Kapriisid on seiklusjutud ruumidest, situatsioonidest ja isiklikkusest.

Henri Hütt on (etendus)kunstnik, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme, kuhu kuuluvad nii tehnoloogilise dominandiga etenduskunsti vormid, helietendused, lavastatud näituse kontseptsiooni arendamine ning koostööd erinevate valdkondade kunstnikega. Hütt on rühmituse MIMproject liige ning Baltikumi ja Skandinaavia kunstiülikoolide võrgustiku DAMA koordinaator.

Mihkel Ilus on visuaalkunstnik, kelle põhifookus on maali laiendatud väljal. See tähendab, et Ilus töötab sageli suuremõõtmelise installatsiooniga, milles maaliline lähenemine omab keskset rolli. Ilusa praktika oluline osa on ka kaasaegse näitusekultuuri ja etenduskunsti põimumine. Viimasel ajal tegeleb peamiselt objektse kunsti erinevuste uurimisega black box ja white cube tingimustes.

Lähem informatsioon ja järgnevad etendused leiab SAALi kodulehelt.