Sel laupäeval, 5. novembril kell 12­­–13.40 linastub Kultuurikatlas toimuval Taimetoidumessil dokumentaalfilm „Growing Cities” (USA 2013), mille peafookuses on linnapõllundus ning inimeste enda roll oma toidulaua paremaks muutmisel.

Aiapidamise võimalused linna moodi. Kaader filmist „Growing Cities”

Aiapidamise võimalused linna moodi. Kaader filmist „Growing Cities”

„Growing Cities” käsitleb linnapõllunduse rolli Ameerikas ning tõstatab küsimuse, kas see on piisavalt mõjuvõimas nähtus, et anda linnadele uut jõudu ja muuta inimeste toitumisharjumusi. Filmis jälgitakse kahe sõbra autoretke läbi Ameerika Ühendriikide ning nende kohtumisi inimestega, kes on mures selle pärast, kuidas USAs toitu kasvatatakse ja müüakse. Need on inimesed, kes kasvatavad tagaaias toitu, et ots otsaga kokku tulla, õpetajad, kelle eesmärk on õpetada lapsi paremini toituma, aktivistid, kes otsivad arvestatavat alternatiivi tööstuspõhisele toidusüsteemile jt.

Näidates linnaelanike uuendusmeelseid toidukasvatusviise, innustab film oma toidusüsteemis aktiivsemalt kaasa rääkima. Keskseks sõnumiks on panna vaatajad järele mõtlema, mis linnakeskkonnas tegelikult võimalik on ning näidata, et tarbimisühiskonnas võivad kõik olla tootjad.

Režissöör Dan Susman on oma teose kohta öelnud: „Meediakanalid armastavad ameeriklastele selgeks teha, et meie toidusüsteem on üsna täbaras olukorras. Ma teen seda filmi selleks, et alustada USAs uut arutelu, mis keskenduks toidu ja põllumajandusega seonduvatele positiivsetele lugudele ning näitaks, mida on võimalik saavutada olenemata sellest, kes sa oled, kus sa elad ja kui palju ruumi sul on.”

Filmi „Growing Cities” näidatakse inglise keeles ilma subtiitriteta.

Taimetoidumessi info leiad Facebookis siit.