MIMstuudio jätkab ka 2016. aastal oma tavapäraseks saanud kontsertõhtutega, mille jooksul kogetavad muusikalised etteasted siiski kõige tavapärasemad pole, astudes samaaegselt ühte joont performance’i ja kunstiga.

Foto: press

Foto: press

Sel laupäeval, 9. jaanuaril on lava kolme erineva artisti päralt, kellest esimene, kitarrist Jonas Van den Bossche ehitab oma muusika üles vastuolule ja muutustele, mis võimaldavad tal oma improvisatsioonil põhineval mängul kulgeda mürast meloodia ja vaikuseni ning sealt ringiga tagasi. Bossche on eksperimenteerinud noise’i ja free jazz’iga juba üle kümne aasta ning eriti naudib ta mikstuure, mis leiavad aset tehes koostööd teiste muusikutega.

Õhtu teine esineja Hannah Harkes on Šotimaal sündinud ning 2011. aastast peamiselt Tallinnas pesitsev kunstnik, kes tegutseb Grafodroomi graafika- ja kunstikollektiivis. Harkes on teinud kaasa mitmetes projektides üle maailma – peamiselt bassistina erinevates bändides ning ühe osapoolena graafikat ja performance’it segavas duos Graforotika. Tema soolotöö koosnebki peamiselt graafikast, installatsioonist ja joonistamisest ning kunstnikuna püüdleb ta alati teatud absurdi ning autentsuse tasakaalu poole.

Harkese ja Bossche kõrval saab samal õhtul näha ka USA-st pärit kitarristi Ted Parkerit, kelle ampluaa hõlmab mitmeid erinevaid muusikastiile, milleks on praegu peamiselt eksperimentaalne muusika ning vaba improvisatsioon.

Ürituse evendi leiad Facebookis siit.