Järgmisel neljapäeval, 5. novembril leiab interdistsiplinaarseid kunsti- ja kontsertelamusi pakkuvas MIMstuudios aset helikunstile ning performance’itele keskendunud üritus, mille peaesinejateks värvika käekirjaga leedu helikunstik Arma Agharta ning hollandlane Renzo van Steenbergen.

Arma Agharta. Foto: Erakogu

Arma Agharta. Foto: Erakogu

Arma Agharta ülesastumised kõiguvad ohjeldamatutest ja kaootilistest müraplahvatustest hüpnotiseerivate psühhedeelsete rituaalideni. Kuigi tema analooginstrumentide poolt loodud live-saund langeb ametlikult lo-fi ja drone’i riiulitele, kaasneb sellega ka rohkelt šamanistlikke elemente, mida on raske kirjeldada, kuid kerge tajuda.

Kunstnik hüpleb ise pööraselt oma ritualistlike lavaelementide vahel ning mõjub oma eksootilistesse kostüümidesse riietatuna justkui juht unustatud hingede maailma. Nii mustades toonides see kõik muidugi pole kui kirjeldus selle viidata võiks: Arma etenduste üheks oluliseks osaks on absurdihuumor, mis lükkab pealtvaataja veidrate kehaliste liikumiste, improviseeritud mängude ning transilike häälitsuste kaudu lapsikusse alateadvuse ruumi.

Renzo van Steenbergen on oma mitmekülgsuses töötanud installatsioonikunsti, filmi, live-kino, kaasaegse tantsu ja teatriga alates 2001. aastast. Oma tegutsemisajal on ta esinenud koos Haagi kurikuulsa kunstiskeene ühe vanima eksperimentaalse audiovisuaalse kollektiiviga Feedbacksociety. Tema esinemised võivad endas muuhulgas hõlmata nii performance’eid, rituaalseid noise’i-mantraid kui ka installatsioone.

Sel õhtul astub Renzo üles kohaliku videokunstniku Emer Värgiga ning koos võetakse ette audiovisuaalne improvisatsioon, mis viib kuhugi sinna, mis iganes neil kahel tol õhtul peas toimub. Lisaks eelpool nimetatud artistidele näeb laval ka kohalikku noise-muusika artisti Tont ning Raul Kellerit oma projektiga Muundur.

Ürituse event Facebookis.