„Must mesi”, peosari ja saade Raadio 2-s, on juuni keskpaigast eesti soulimelomaane tutvustanud ning nende valitud muusikat mänginud. 16. augustil võetakse see kõik kokku ühe minifestivaliga – päeval tasuta peresündmusega kohvikus Klaus ning öösel peol F-hoone kahes saalis.

„Musta mee” eestvedaja Heidy Purga. Foto: Virge Viertek

„Musta mee” eestvedaja Heidy Purga. Foto: Virge Viertek

Kohvikus Klaus (Kalasadama 8) saab alates ühest kuni seitsmeni õhtul lisaks soulmuusika nautimisele endale plaaditurult uut muusikat soetada ja proovida spetsiaalset erimenüüd kohviku köögist. Päevasel minifestivalil on mõeldud ka lastele – avatud on mängunurk ning atraktsioonid. Muusikat valivad Kali Briis, Martin Jõela, Maris Takk, Masa ja Kaupo Rõivasepp.

F-hoones algab pidu tund enne südaööd. Minifestivali ruumid on jagatud muusikaliselt kaheks: esimeses saalis esinevad Peeter Ehala, DJ Quest, Heidy Purga, Sander Mölder, DJ Critikal, DJ Bandit, Orav ja Drummie; teises aga Roma Pi, Chris Long, Peeter Vares, Kersten Kõrge, Von Koff, Masa, Mihkel Sirelpuu, Üllar Siir, Maris Takk ja Kaupo Rõivasepp.

Heidy Purga, „Musta mee” saate ja peo juht, räägib minifestivali ideest: „Sari „MustMesi soulimelomaanid” pälvis kuulajatelt ootamatult palju tähelepanu. Need saated olid minu jaoks täis üllatavaid kohtumisi ja vaimustavat muusikat, mida soovisin jagada ka teistega. Edasi tundus asjade loomuliku jätkuna kutsuda kõik need külalised üheskoos plaate mängima. Souliskeene on siiani laiali olnud, igaüks oma väikeses nurgas. Kuna esinejaid sai kokku üsna palju ning programm ei oleks ühte klubiõhtusse kuidagi ära mahtunud, tuligi hoopis minifestival teha.”

„Must mesi” Facebookis.