Kino Artis toob vaatajani eriprogrammi kummaliste atmosfääride meistrist David Lynchist. 7.–17. juunini toimuv filmiprogramm tutvustab arthouse’i ühe unikaalseima režissööri loomingut ning isikut.

David Lynch. Foto: Flickri kasutaja  Prefeitura de Belo Horizonte

David Lynch. Foto: Flickri kasutaja Prefeitura de Belo Horizonte

Vaataja saab võimaluse jõuda lähemale David Lynchi saladuslikule persoonile läbi uue dokumentaalfilmi „David Lynch: The Art Life” (2016), milles Lynch jutustab oma elu ja loometeed kujundanud intiimsetest seikadest. Režissöör viib meid rännakule läbi oma kujunemisaastate, alates idüllilisest kasvatusest Ameerika väikelinnas kuni Philadelphia pimedate tänavateni, meenutades sündmusi, mis teda kujundanud on.

Eriprogramm ei oleks täiuslik ilma Lynchi filmita „Blue Velvet” (1986). Kultusteose 30. aastapäeva puhul tuli eelmisel aastal välja filmi restaureeritud versioon ja nüüd on Artises võimalus näha seda neo-noir’i žanri kuuluvat müsteeriumit, mida paljud peavad David Lynchi parimaks lavastajatööks. Hallutsiongeenne, kummaline ja perversne lugu, mis jääb kauaks kummitama, jutustab naiivsest paipoisist Jeffreyst, kes elab Ameerika väikelinnas, kuid tutvub kohalikus ööklubis laulva femme fatale’i ning tolle psühhopaadist armukese Frankiga, millele järgnevad painavad seiklused.

Dokumentaalfilm „Blue Velvet Revisited” (2016) pakub aga võimalust piiluda filmi võtteplatsile läbi Super-8 formaadis kaamerasilma. Tegemist on dokumentaalfilmiga, mis baseerub materjalidel, mis filmiti David Lynchi lavastatud „Blue Velveti” võtete ajal 1985. aastal USAs. Peter Braatz sai David Lynchilt endalt eksklusiivsed õigused jälgida filmi tootmist. Nüüd, 30 aastat hiljem on publikul võimalus külastada tollast võtteperioodi ja minna 85-minutilisele rännakule, mis jagab vaatajaga peidetud varandust.

Eriprogrammi kohta leiad infot Artise kodulehelt.