Apparati ja Modeselektori ühise triloogia kolmas album „III” ei haaku esimesel kuulamisel külge nagu nende eelmine „II”. Võib-olla peabki selle jaoks natuke rohkem hoogu võtma, sest tegemist on kompleksse ja mitmetahulise plaadiga, mis kõlab alguses nagu Thom Yorke ft. potid-pannid. Plinn-plõnn.

Kuna mäletan Moderati natuke teistsuguses võtmes („Rusty Nails” ja „Seamonkey”?!), on nende praegune lahendus üllatav, natuke liiga popilik ja uimane, kuid maiuspalad tulevad alles bonus track’ide alt.

Sascha Ringi vokaal on seekord palju esiletungivam ning eriti kostab see välja kauamängiva kahes esimeses loos. Kohustuslik lembe-lahkuminekulugu „Eating Hooks” ja thefieldlikult loop’iv „Running”, mis jooksebki nagu mäest üles.

Esimene lugu, mis mitmekordselt kuulama pani, oli „Ethereal”, mille sügavus ja elemendid jõuavad kõige lähemale albumile „II”. Kellele siis ei meeldiks kaunis melanhoolia, eks. „Ethereal” on ka üks nendest lugudest, millest on plaadil remiks tuntud 50 Weaponsi leibeli artistilt Benjamin Damage’ilt. Kuna Benjamini ampluaasse kuulub pigem karmimat sorti techno, on ta suutnud loo muusikaliselt täiesti teisele tasandile viia. Sellele vastandub Answer Code Requesti remiks „Reminderist”! Hea build-up, mida torgata mõne DJ-seti algusesse.

Punaselt pean ära märkima ka kauamängiva instrumentaalversiooni, kus mitmed lood palju põnevamalt kõlavad, ning isiklikult eelistangi hoopis seda kuulata. Aga ilmselt leiab igaüks omale kahe (kolme – koos boonustega!) albumi pealt midagi.