Ukraina juurtega Berliinis resideeriva Etapp Kyle’i viimased aastad on olnud edukad. Olles andnud eelnevalt välja paar EPd techno vanameistrile Ben Klockile kuuluva Klockworksi alt, on teda hakanud saatma edu klubidest festivalideni. Võib ka öelda, et Kyle’i tumedam minimal on asendunud uute leibelite all kiiremate ja kirkamate rütmidega.

Produtsendi stiil sellel plaadil toetub eelkõige lakkamatutele biitidele ja nende segunemistele. Lugude intensiivsust leevendavad mõnes track’is kiiremad ja helged või sügavad ja kosmilised helid.

„Continuum” pakub võimalust reivimiseks ja samas ka varajastel hommikutundidel mõtisklemiseks, kui keha väsimuse kütkes küljelt küljele õõtsub. Filosoofiliste hetkede esiletoomist soodustavad kohati esinevad pehmed metalsed või looduslikud motiivid, mis on omane ka Kyle’i varasemale loomingule.

Kui võtta aga terve EP kokku, siis ei saaks öelda, et plaat endasse haarab. Muusika on hea, kuid kipub korduma. Isegi pärast kümnendat ettemängimist jääb EP viimane lugu tänamatult tähelepanuta. Üllatusmomente napib, tempo hakkab väsitama ning tekib igatsus aeglaselt läbiva tumeduse järele.
Kui kuulata Kyle’i paari aasta tagust loomingut, siis lood andsid kuulajale vahel ka aega hinge tõmmata, helid olid sügavamad ja tundusid rohkem kõnetavat. Samas, kellele meeldib n-ö helgem küte, siis Etapp Kyle is your DJ. Ise eelistan nostalgitseda.