Eestlannast moedisainer Margit Peura esitles Berliini moenädalal oma brändi Whitetail värskeimat kollektsiooni, mille valmimisel ammutas ta inspiratsiooni laulja David Bowie loomingust.

Whitetaili kollektsiooni esitlus Berliini moenädalal. Foto: Stefan Kraul

Whitetaili kollektsiooni esitlus Berliini moenädalal. Foto: Stefan Kraul

Kuulasin Bowie laulu „Love is Lost” ja see kõlas nii värskelt ja inspireerivalt,” avab Peura uue sügis-talvise kollektsiooni tausta. „Kollektsiooni värvimaailma mõjutas aga Bowie albumi „Aladdin Sane” kaanepilt – püüdsin muusiku visuaalset kunsti oma loomingusse integreerida.”

„Uues kollektsioonis domineerivad erinevad värvid ja mustrid. Sinise, punase ja rohelise kombinatsioon kõnetas mind kohe,” räägib Peura. „Oluline oli leida ka õiged kangad, mis oleksid orgaanilise koostisega.” Brändile omaselt iseloomustavad riideid minimalistlik disain ning ülikvaliteetsed materjalid. Kangastest on kasutusel orgaaniline vill ning siid, kudumid on valminud Peruu alpakavillast.

New Yorgi ehtebrändi WXYZ Jewelry disainer Laura Wass lõi spetsiaalselt Whitetaili kollektsiooni jaoks ka peaehted, mis Berliini moenädalal rõivaid täiendasid. „Nad võtsid meiega ise ühendust ning soovisid koostööd teha,” kinnitab Margit Peura. „See oli väga põnev projekt, sest USA-s valminud aksessuaarid moodustasid rõivastega ideaalse terviku.” Teadusest ning kunstist inspiratsiooni ammutav Wass loob omapärastest materjalidest ehteid, mida on teiste hulgas kandnud ka maailmakuulsad lauljannad Beyoncé ning Lady Gaga.

Moedisainer Margit Peura on lõpetanud Tartu Ülikoolis arstiteaduskonna ning õppinud moedisaini Helsinki Disainikoolis (Helsinki Design School), mille ta lõpetas 2014. aastal. Ökoloogiliselt ja eetiliselt
toodetud kõrgekvaliteedilisi ning omanäolise disainiga tooteid pakkuv rõivabränd Whitetail on loodud 2014. aastal Helsingis.

Whitetaili kohta leiad lisainfot brändi kodulehelt.

Esilehel kasutatud foto: Stefan Kraul