Homme, 4. juunil toimub Viru Keskuse aatriumis hariv ja meelelahutuslik moepäev, mille raames jõuab keskuse külastajateni kuus ainulaadset moedokumentaali tänapäeva tuntud moedisaineritest.

Kaader filmist „Yves Saint Laurent”

Kaader filmist „Yves Saint Laurent”

Alates kell 13.00 jõuab pea igal täistunnil aatriumi suurele ekraanile tänapäeva moemaailma kahurvägi. Tasuta linastuvad moedokumentaalid Isabel Marantist, Alexander Wangist, Jeremy Scottist, Narciso Rodriguezest, Diane von Furstenbergist ning Karl Lagerfeldist. Moefilmilainel lõpetab päeva Katusekinos linastuv film legendaarsest Yves Saint Laurent’ist.

Lisaks moefilmidele saavad Viru Keskuse külastajad osa aatriumis kell 12.00 alguse saavaist vestluspaneelidest, kus teemadeks tulevad alternatiivmeedia ja kohalike moeloojate töö telgitagused. Vestlusringide järel võtab Viru Keskuse aatriumi lava üle Style Up meeskond, kes annab nõu, kuidas oma kehatüübile sobivaimaid rõivavalikuid teha.

Moepäeva ajakava

Vestlusringid:

12.00 „Moe- ja elustiiliblogid. Kas kasvav trend alternatiivmeedias?”
Vestlevad Anni Jürgenson, Anna Elisabeth Vaher, Merily Leis, Aljona Sokolovskaja.

12.20 „Moedisaineri töö telgitagused. Mida ja kuidas teha, et moeäris kanda kinnitada ja püsima jääda”
Vestlevad Katrin Jaaska (Loomeinkubaator), Kadri Kruus, Paula Pärnaste (Swärk).

12.45 „Kehatüübid: mis täht oled Sina ja mille järgi rõivaid valida?ˮ
Style Up

Moefilmid:

13.00 Jeremy Scott Moedisainer Jeremy Scott on vallutanud nii Pariisi kui ka Londoni ning riietanud nii Madonnat kui Miss Piggyt. Kuigi tema kollektsiooni saadab edu, on tema kaubamärk hädas. Kas ta väike, kuid pühendunud Los Angelesi tiim suudab allutada ka New Yorgi? Kestvus 26 minutit.

14.00 Diane von Furstenberg Belgiast pärit moedisainer on üks tuntumaid naisterõivaste disainereid USA-s, ja ka humoorikaim. Vaid loetud tunnid enne uue kollektsiooni valmimist juhib ta kindlakäeliselt stilistide, kunstnike ja õmblejate armeed, leides siiski aega ka joogatunni ja lastelaste jaoks. Kestvus 52 minutit.

15.00 Alexander Wang Juba 26-aastaselt juhtis Alexander Wang miljoneid väärt äri ning moemaailm jälgis iga tema sammu. Koos tugeva visiooni ja suure toetustiimiga valmistab ta filmis ette esimest show’d, mida kantakse üle ka Time Square’i väljakul. Filmimise ajal on see Wangi senise karjääri üks olulisemaid hetki. Kestvus 26 minutit.

16.00 Narciso Rodriguez Peale Carolyn Bessette-Kennedy ja Michelle Obama riietamist on Narciso Rodriguez üks hinnatumaid moedisainereid Ameerikas. Ta püüdleb täiuslikkuse poole ja ootab seda ka oma kurnatud tiimilt, kes linateoses töötab viimaseid tunde uue kollektsiooni kallal. Moeateljees on vaid üks eesmärk: perfektsus. Ja vaid üks reegel: nutta ei tohi! Kestvus 26 minutit.

17.00 Isabel Marant Karismaatilise moedisaineri Isabel Maranti järjekordse show viimased ettevalmistused moemajas, kus valitseb perekondlik õhustik. Isabel Marant lõi omanimelise moebrändi 1994. aastal ja teda saatis koheselt edu. Šikke rõivaid pakkuv kaubamärk on üks väheseid Prantsusmaal, mis on suutnud säilitada oma iseseisvuse. Mis on tema edu saladus? Marant ütleb, et loob rõivaid päris naistele, mitte fantaasiatele. Kestvus 52 minutit.

18.00 Fendi by Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld on kuulsa Itaalia luksusbrändi disainer juba 1965. aastast. Enne seda linateost ei olnud keegi filminud teda töötamas ühe maailma vanima moemärgi jaoks. Filmis loovad Karl Lagerfeld ja Fendi tiim uut karusnaha, rõivaste ja aksessuaaride kollektsiooni, mida esitletakse Milanos. Kestvus 52 minutit.

23.00 Yves Saint Laurent Selle aasta alguses Prantsusmaal tohutut publikumenu nautinud elulooline draama moemaailma ikoonist Yves Saint Laurent’ist on intiimne sissevaade ühe tundliku loojanatuuri ellu. Vaatamata isikliku elu deemonitele ja loomingulistele kriisidele kirjutab see piinatud moegeenius end suurte tähtedega moekunsti ajalukku. Kestvus 106 minutit.