Müürileht avaldab 4. mail toimuva Mood-Performance-Tantsu eel iga päev ühe etendusest osa võtva noore disaineri tutvustuse. Täna Mattis Meekler.

Kes sa oled ja kust sa tuled?

Olen Mattis, õpin hetkel Tallinna Tööstushariduskeskuses I kursusel rätsep-stilistiks, olen noor moelooja ja stilist. Samuti pean moeblogi mattttis.blogspot.com

Mattis Meekler

Mattis Meekler

Millest sinu moelooming kõneleb ja kellele see mõeldud on?

Minu moelooming on suunatud naisterahvastele, eelnevad kollektsioonid on olnud naiselikult seksapiilsed ja paljastavad, kuid sel aastal loodud kollektsioon „Siluett” on midagi hoopis teistsugust. See kollektsioon näitab minu teist külge, mis ei ole võib-olla nii avatud.

Mida annab sulle moega tegelemine, kollektsiooni valmistamine – veri, higi ja pisarad kolme minuti lavaaja vastu?

See protsess pakub mulle naudingut ja see kõik on seda väärt. Vaadates enda kollektsiooni laval, valitseb minu hinges rahutunne ja suur uhkus iseenda üle.

Mida peaksid kõik inimesed moe kohta teadma?

Inimesed peaksid teadma seda, et mood ei ole üks kindel reegel ega kriteerium, moega võib mängida ja seda vastavalt endale ümber kohandada. Kõik moekaubad ei sobi kõikidele inimtüüpidele ja figuuridele, sellepärast ma soovitan jääda kõigil iseendaks ja mitte ehtida ennast võõraste sulgedega.

Mis on sinu eesmärk? Kuhu soovid välja jõuda?

Minu eesmärk on tulevikus töötada moedisainerina, aga sinna on veel aega. Nii et kindlaid plaane ma veel ette ei võta.

Kust tulevad uuenduslikud ideed?

See on hea küsimus ja otsest vastust ma sellele anda ei oskagi. Minu jaoks tulevad ideed juba siis kui ma kollektsiooni valmistan. Väga tihti on nii, et algne kavand ja lõpptulemus ei taha enam ühtida ja sageli jääb ideid üle. Siis ma hakkan vaikselt mõtteid kõrvale panema järgnevate aastate jaoks.

Millest sa unistad?

Ma unistan sellest, et kõik need aastad ja see vaev ja koolitee, mille ma olen oma unistuste täitmiseks ette võtnud, ei oleks raisatud aeg. Soovin, et see kõik tasuks mulle ära ja ma saaksin tulevikus enda üle uhke olla.

Mattis Meekleri loodud komplekt

Mattis Meekleri loodud komplekt

Unistuste sihtpunkt, kuhu sooviksid minna?

Kindlasti Prantsusmaa ja Pariis, milline moelooja ei tahaks sinna minna? Mulle meeldivad sealsed inimesed ja atmosfäär, mis seal tekib. Samuti on Prantsuse moemajad väga kõrgelt hinnatud. Ka meie oma eesti tekstiilikunstnik (Piret Kartus) on hetkel Prantsusmaal karjääri tegemas, luues couture kollektsioonidele esmaklassilisi ja kuninglikke pitse.

Mis on parim asi, mis sinuga elus juhtunud on?

Ma ei oska kindlat asja välja tuua, kuna minuga on väga palju häid asju juhtunud. Usun, et kindlasti üks parimaid asju on minu vanemate ja sõprade toetus, see annab mulle väga palju jõudu ja inspiratsiooni juurde.

Milline on mood 15 aasta pärast?

Sellele ei oska meist keegi vastata, aga võin aimata, et moodi tulevad tagasi siluetid nõukogude ajast. Aga samas ei tea seda kindlalt ju kunagi.

Vaata lisaks:

http://www.artcol.ee/mpt/

http://www.facebook.com/moodperformancetants