Müürileht avaldab 4. mail toimuva Mood-Performance-Tantsu eel iga päev ühe etendusest osa võtva noore disaineri tutvustuse. Täna on vaatluse all Tauri Västrik.

Kes sa oled ja kust sa tuled?

Olen Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiilitudeng. Tulen kodulinnast Tartust.

Tauri Västrik

Tauri Västrik

Milline on sinu moenägemus?

Väga raske on rääkida kindlast moenägemusest või -loomingust, sest leian, et olen veel pika tee algpunktis. Eks see areneb ka juurdeõpitavate tehnoloogiliste oskuste käigus.

Mida annab sulle moega tegelemine, kollektsiooni valmistamine – veri, higi ja pisarad kolme minuti lavaaja vastu?

Verd ei ole, pisaraid on vähe, higi kindlasti. Tore on mõelda enda kollektsiooni edukast valmimisest, kuid alati tuleb ette muudatusi. Kas siis sellepärast, et võimalusi piiravad oskused või materjalid või miski muu. Lõppkokkuvõttes annab mulle moega tegelemine hea tunde – mõnus pingelangus on pärast igat lõppenud moe-show’d.

Mida peaksid kõik inimesed moe kohta teadma?

Ma arvan, et tähtis ei olegi ülikonkreetne teadmine disaineritest või hetkemoest. Eriti veel siis, kui on tegemist inimesega, keda mood tegelikult üldse ei huvita. Kui mõelda selle peale, mida inimesed peaksid moest teadma, siis ehk seda, kuidas riideid sobitada. Kes küll kannaks näiteks plätusid piduliku kleidi juures?!

Mis on sinu eesmärk? Kuhu soovid välja jõuda?

Ei oska veel öelda, mida saavutada tahan. Võib-olla on hetkel eesmärgiks ennast arendada riiete konstrueerimises, modelleerimises ja tekstiili tehnoloogilise poole pealt.

Kust tulevad uuenduslikud ideed?

Uuendusliku vaatega inimestelt.

Millest sa unistad?

Magusast.

Kavand

Kavand

Milline on kõige lahedam reis, kus sa kunagi käinud oled? Unistuste sihtpunkt, kuhu sooviksid minna?

Ma ei ole nii hull reisifanatt, et ma oskaksin öelda, et minu eluunistus on sõita kunagi Kanaaridele või New Yorki. Pigem mõtlen reaalselt, käin seal, kuhu võimalik sattuda on. Kui rääkida kõige lahedamast reisist, siis käisin aasta tagasi nädalasel reisil läbi Euroopa, mille sihtpunktiks oli Itaalia. Mis selle reisi (lisaks Roomale, Veneetsiale jt linnadele) nii atraktiivseks tegi? Muidugi seltskond!

Milline on mood 15 aasta pärast?

Ekstreemne. Vahelduv. Vaade tagasi minevikku ja selle nägemuse ühendamine tulevikuvaadetega.

Vaata lisaks Tartu Kõrgema Kunstikooli kodulehelt.

Üritus Facebookis