Mood-Performance-Tants täna TÜ vanas anatoomikumis

Täna kell 20.00 langevad Tartu Ülikooli vanas anatoomikumis catwalk’ile valgusvihud ning lavale astub järgemisi 14 värsket moekollektsiooni noortelt disaineritelt meilt ja mujalt.


Täna kell 20.00 langevad Tartu Ülikooli vanas anatoomikumis catwalk’ile valgusvihud ning lavale astub järgemisi 14 värsket moekollektsiooni noortelt disaineritelt meilt ja mujalt.

Kadri-Liis Koidusaare ja Sandra Luksi kollektsioonist „Tromb”. Foto: MPT

Kadri-Liis Koidusaare ja Sandra Luksi kollektsioonist „Tromb”. Foto: MPT

Disaini, tantsu, performance’it ja meditsiini sünteesiv moeetendus Mood-Performance-Tants kannab tänavu alapealkirja „KEHA KEEL”. Näha saab kollektsioone järgmistelt kodumaistelt disaineritelt ja loomingulistelt kooslustelt: Britta Liisa Brutus ja Gerda Lindma, Diana Rassulov, Sofja Markarova, Darja Popolitova, Kristiina Feldmann, Tauri Västrik, Kaisa Krusenberg, KutshiMutshi, Johanna Maria Ruukholm Tamm, Ilona Ait, Sandra Luks ja Kadri-Liis Koidusaar, lisaks Nelli Nedre Venemaalt ja Karolina Konieczna Poolast. Esindatud on ka Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Tartu Kutsehariduskeskuse ühiskollektsioon. Mood-Performance-Tantsu on lavastanud Katrin Pärn, koreograafia seadnud Janek Savolainen, visuaalidega varustavad Pille Kannimäe ja Triin Reilson.

Järelpidu viib publiku Tartu Uude Teatrisse, kus teeb live-ülesastumise Paul Lepassoni kireprojekt Mimicry ning plaadimasinatega hoiavad põranda tantsimas Jaanus T, Janar T, Maria Kaarep, Söör Paul ning Raul Telliskivi. Visuaalse lummuse eest hoolitseb kunstniketandem Aleksander Sprohgis & Aleksandr Shelepin.

Mood-Performance-Tants sai alguse Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite intsiatiivil ning seda korraldavad Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilased-vilistlased koostöös teiste koolide tudengite ja noorte professionaalidega.

Mood-Performance-Tantsu üritus ja järelpidu Facebookis.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Galerii: Antoniuse moeseminar

Galerii: Antoniuse moeseminar

Antoniuse moeseminarid, millest järgmine toimub 16. mail, on eelprogrammiks 13. juunil aset leidvale Antoniuse moeetendusele. Seminari läbi pakuti eelkõige alles oma karjääri alguses olevatele disaineritele võimalust heita pilk kuue moevallas tegutseva professionaali mõttemaailma ja kogemustepagasisse.
Avati uus Eesti disaini koondav blogi
Disainiblogi esilehevaade.
1 min

Avati uus Eesti disaini koondav blogi

Äsja avanes Eesti disainiblogi, kuhu on kokku koondatud kõige värskemad ja ägedamad disainileiud. Eesti- ja ingliskeelse blogi eesmärk on koondada head kodumaist disaini võimalikult erinevatest valdkondadest.
Kunstiakadeemias toimub konverents hübriidsetest kunstipraktikatest
Eesti Kunstiakadeemia Rüütelkonna hoone.
,
2 min

Kunstiakadeemias toimub konverents hübriidsetest kunstipraktikatest

30. maist kuni 1. juunini toimub Tallinnas Eesti Kunstiakadeemia Rüütelkonna hoones konverents, mis kutsub kõiki huvilisi kuulama ning arutlema interdistsiplinaarse uurimise ja hübriidse kunsti küsimuste üle.
Müürileht