Täna kell 20.00 langevad Tartu Ülikooli vanas anatoomikumis catwalk’ile valgusvihud ning lavale astub järgemisi 14 värsket moekollektsiooni noortelt disaineritelt meilt ja mujalt.

Kadri-Liis Koidusaare ja Sandra Luksi kollektsioonist „Tromb”. Foto: MPT

Kadri-Liis Koidusaare ja Sandra Luksi kollektsioonist „Tromb”. Foto: MPT

Disaini, tantsu, performance’it ja meditsiini sünteesiv moeetendus Mood-Performance-Tants kannab tänavu alapealkirja „KEHA KEEL”. Näha saab kollektsioone järgmistelt kodumaistelt disaineritelt ja loomingulistelt kooslustelt: Britta Liisa Brutus ja Gerda Lindma, Diana Rassulov, Sofja Markarova, Darja Popolitova, Kristiina Feldmann, Tauri Västrik, Kaisa Krusenberg, KutshiMutshi, Johanna Maria Ruukholm Tamm, Ilona Ait, Sandra Luks ja Kadri-Liis Koidusaar, lisaks Nelli Nedre Venemaalt ja Karolina Konieczna Poolast. Esindatud on ka Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Tartu Kutsehariduskeskuse ühiskollektsioon. Mood-Performance-Tantsu on lavastanud Katrin Pärn, koreograafia seadnud Janek Savolainen, visuaalidega varustavad Pille Kannimäe ja Triin Reilson.

Järelpidu viib publiku Tartu Uude Teatrisse, kus teeb live-ülesastumise Paul Lepassoni kireprojekt Mimicry ning plaadimasinatega hoiavad põranda tantsimas Jaanus T, Janar T, Maria Kaarep, Söör Paul ning Raul Telliskivi. Visuaalse lummuse eest hoolitseb kunstniketandem Aleksander Sprohgis & Aleksandr Shelepin.

Mood-Performance-Tants sai alguse Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite intsiatiivil ning seda korraldavad Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilased-vilistlased koostöös teiste koolide tudengite ja noorte professionaalidega.

Mood-Performance-Tantsu üritus ja järelpidu Facebookis.