Laupäeval, 4. märtsil esineb EKKMi kohvikus toimuval Mürgil Pariisist pärit Zadig – Voltaire’i teosest nime näpanud DJ, produtsent, plaadifirma Construct Re-Form ellukutsuja ning Pariisi nüüdisaegse techno üks kõige kaalukamaid ja tulevikku vaatavamaid nimesid.

Zadig. Foto: Flavien Prioreau

Zadig. Foto: Flavien Prioreau

Pariisi skeenesse hakkas Zadig vaikselt imbuma 90ndatel, kui sealseid pidusid valitsesid veel acid ja hardcore, kuid tõeline valgustus toimus siis, kui meheni jõudsid inspiratsioonina Jeff Millsi, Surgeoni ja Beltrami muusikamaailmad, techno, mille juured püsivad tema loomingus tänini ning mille sammastel pidutseb Pariis ka aastal 2017. Tallinna saabub ulmekirjandusest, videomängudest ning filmidest inspiratsiooni ammutav Zadig igatahes pagasiga, milles on eriti toored ja jõulised helid.

Peol ilmutab ennast üle pika aja ka psytrance’i üritustesari Manatargaq, kelle poolt saavad sõna Cosmogen, Shatki ja Yugar. Baaris esitlevad elektroonilise muusika sügavamaid noote Andrey Vishnevsky, SAMM, Roy Komaroff ja Optimus Fine. Mürgi saalis peatuvad Artur Lääts ja Denis Punch ning visuaale teeb GIF Visuals.

Facebookis leiad ürituse siit.