Sel reedel, 21. veebruaril toimub klubis Ulme järjekordne Mutant Disco, mis lajatab seekord eriti massiivse line-up’iga. Seekordseteks esinejateks on hiljuti UK leibeli LEVELS alt „Rare Birdsi” nime kandva 12-tollise välja andnud Ajukaja & Andrevski, USA elektroonilise muusika artist Hieroglyphic Being ning rariteetse üleastumise teeb ka 1990ndate esimeses pooles Aivar Tõnso eestvedamisel tegutsenud Hypnosaurus.

Plaadifirma Porridge Bullet/Pudru Kuul annab tänavu välja kaks Hypnosauruse albumit, mis sisaldavad hulka vanadelt lintidelt kokku kogutud ja varem kuulmata materjali. Pudru Kuuli poolt välja antavalt esimeselt helikandjalt saab kuulda varasema ja otsingulisema perioodi Hypnosaurust, kui Aivar Tõnso selle nime all peamiselt üksi tegutses. Aeg-ajalt oli trummidel abiks ka Railo Pals. Teisele vinüülile pressitakse lood, mil Hypnosaurusega oli liitunud ka Raul Saaremets ning kollektiiv liikus üha selgemalt deep house’i ja teknomuusika vaos. Mutandil võtab Tõnso iidsetelt salvestustelt leitud motiivid kokku uuel moel ning täiendab neid live-elektroonikaga.

Lisaks saabub Mutant Discole esinema ka Chicagost pärit DJ, produtsent ning plaadifirma Mathematics Recordings asutaja Hieroglyphic Being kodanikunimega Jamal Moss. Hieroglyphic Being, kes on tegutsenud ka aliaste I.B.M, IAMTHATIAM ja The Sun God all, toob Tallinnasse kosmilised house’i- ja teknohelid, mis on mõjutatud Sun Ra ja Ron Hardy loomingust ning saanud inspiratsiooni afro-futuristlikest kontseptsioonidest. Hieroglyphic Being on muuseas teinud töötluse ka Hypnosauruse loost „Untitled”.

Üritus Facebookis.