Seoses Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi otsusega keelata riiki sisenemine seitsmest Lähis-Ida riigist saabuvatel immigrantidel ja põgenikel, võttis internetipõhine muusikaplatvorm Bandcamp vastu otsuse, et kogu nende omatulu, mis 3. veebruaril (Eesti aja järgi alates kella 10st hommikul) plaadiostude arvelt teenitakse, annetatakse Ameerika Kodanikuvabaduste Liidule, mis võitleb igapäevaselt inimõigusi eiravate tegevuste vastu.

Kollaaž: Bandcamp

Kollaaž: Bandcamp

Bandcampi asutaja Ethan Diamondi sõnul on ka tema immigrantide järeltulija, kelle vanavanemad saabud teismeeas USAsse Venemaalt ja Leedust ning töötasid senikaua nigelates töötingimustes, kuni jätkus raha, et ülejäänud pereliikmed saaksid neile järgneda.

„Enamusel, kellega siin riigis rääkida, on pajatada sarnane lugu, sest me oleme sisserännanute rahvus, keda seob usk õiglusesse, võrdsusse ning vabadusse püüelda parema elu poole. Selles kontekstis pole eelmisel nädalal vastu võetud otsus, mis keelab seitsme Lähis-Ida riigi kodanikel USAsse sisenemise mitte ainult ebamoraalne, vaid kahjustab Ameerika olemust ja alustõdesid,” sõnab Diamond oma pöördumises.

Nii ongi Bandcamp võtnud eesmärgiks toetada neid, kelle elud on vastu võetud käskude tõttu pea peale pööratud. Lisaks on muusikaplatvorm koostanud nimekirja artistide albumitest, keda antud keeld ning Mehhiko piirile kavandatav müür mõjutavad.

„Me usume, et teadmised ja empaatia on olulised relvad võitlemaks hirmu ja sallimatuse vastu. Ma loodan, et neid albumeid kuulates ei avasta te mitte ainult suurepäraseid uusi artiste, vaid mõistate veelkord, et muusika on piirideülene ning tuletate endale meelde, et isegi kõige pimedamatel aegadel on rohkem seda, mis meid ühendab kui lahutab,” kirjutab Diamond.

Täismahus avalduse ning nimekirja albumitest leiad siit.