Homme, 9. jaanuaril kell 16.00 arutlevad muusikud ja sotsioloogid Von Krahlis subkultuuri teemadel: mis on subkultuur, selle eripärad Eestis ning millised on piirid kultuuri, subkultuuri ja massikultuuri vahel.

„Subkultuurid. Elustiilide uurimused” (2013)

„Subkultuurid. Elustiilide uurimused” (2013)

Arutelu aluseks on Tallinna Ülikooli Kirjastuses ilmunud kogumik
„Subkultuurid. Elustiilide uurimused”, mis tutvustab sotsioloogilisi uurimusi Eesti subkultuuridest. Kas subkultuur on hälvikute vastuhakk või ühiskonna eesliin ja katsepolügoon? Oma kultuuri avangard või Lääne massikultuuri ekspansiooni tagajärg? Kogumiku üheks eesmärgiks on olnud täita termin „subkultuurid” eestikeelse sisuga, analüüsitud on üsna erinevaid nähtusi alates artistide ühiskonnakriitilisest eneseväljendusest kuni seadusega pahuksis olevate teismeliste vägivaldsete suhtlusnormideni.

Raamat keskendub paljuski Eestile omaste nähtuste analüüsile. „Eestis on olnud subkultuuriliste trendidega seotud ka nooremad kultuuriprofessionaalid,” kommenteeris raamatu koostaja, TLÜ Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituudi professor Airi-Alina Allaste. „Näiteks hipide subkultuur oli Eestis Nõukogude ajal palju väiksema ulatuse ning ühiskondliku tähendusega kui Lääne riikides. Kuivõrd aga loominguline eneseväljendus oli sel ajal piiratud, oli loomeinimeste kontsentratsioon vastukultuuris tugevam kui mujal. Väidetavalt selle põhjalt sai ka punkkultuur juba alguses intelligentsemad juured.”

Arutelus osalevad Liisi Ree aka DJ L.Eazy, Villu Tamme, Marko Atso ja Lennart Lundve aka Abraham. Järgneb vabam vestlus muusika ja veiniga. Plaate mängib DJ L.Eazy.