Reedel, 10. jaanuaril kell 18.00 avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumi suures saalis Rotermanni soolalaos XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni uurimisgrupi „Vaba aine” installatsioon-näitus.

„Vaba Aine”: sotsiaalmeedia ja linnaruum

„Vaba Aine”: sotsiaalmeedia ja linnaruum

Näitus on kulminatsiooniks Eesti ekspositsiooni uurimislikule etapile, kajastades seda, kuhu on avaliku ruumi analüüsimisel jõudnud Eesti Kunstiakadeemia töögrupp ‒ kunstiteaduse-, tekstiilidisaini-, ja arhitektuuriüliõpilased, samuti IT Kolledži tudengid, kes võtsid osa ka valikainest „Vaba Aine”, mida luges Eesti ekspositsiooni komissar Ülar Mark ja arhitekt Mikk Meelak ekspositsiooni kuraatorite Johanna Jõekalda, Johan Tali ja Siim Tuksami toetusel.

Töögrupi eesmärgiks oli digitaalsete uurimismetoodikate väljatöötamine ja nende kaasamine füüsilise linnaruumi rakenduste disainimisse: sügissemestri käigus töötati välja prototüüpe linnaruumi monitoorimiseks reaalajas. Lisaks praktilistele lahendustele toimis „Vaba aine” ka diskussiooniplatformina, kus astusid osalistena üles nii rahvusvaheliselt tunnustatud (Michael Hensel – OCEAN Design Research Association, Walter Nicolino ‒ Carlo Ratti Associatti) kui kodumaised eksperdid (Andres Kurg ‒ EKA Kunstiteaduste Instituut, Henri Laupmaa ‒ Hooandja.ee ja Renee Puusepp ‒ EKA arhitektuuriosakond).

Näitusele eelnevas viiepäevases töötoas valminud töid saab Eesti Arhitektuurimuuseumis näha kuni pühapäevani, 12. jaanuarini.

Ekspositsioneerimisele tuleb: ruumiline installatsioon füüsilise ruumi reaalajas jälgimisest, sotsiaalmeedia ja linnaruumi suhteid analüüsiv installatsioon, avaliku ruumi ja infovahetuse seoste ajalooline ülevaade, Eesti kui e-riigi diskursuse analüüs, tudengite semestri jooksul tehtud projektid. Projekti juhendajad on Johanna Jõekalda, Johan Tali, Siim Tuksam, Mikk Meelak, Ülar Mark.

Veneetsia arhitektuuribiennaal, tänavuse peateemaga „Põhitõed: modernsuse omaksvõtt 1914-2014”, avatakse 5.‒7. juunil 2014 ning see jääb avatuks kuni novembri lõpuni.