Näitus „Kohanemine kahanemisega” tegeleb progressi kõrvalnähtudega Ida-Virumaal

17. juunil avaneb Eesti Kaevandusmuuseumis kaasaegsete kunstnike grupinäitus „Kohanemine kahanemisega”.


17. juunil avaneb Eesti Kaevandusmuuseumis kaasaegsete kunstnike grupinäitus „Kohanemine kahanemisega”.

Foto: Laura Kuusk

Endise Kohtla kaevanduse administratiivhoone ekspositsiooni sekkuvad kunstnikud tegelevad sellega, mis toimub kahanemise või lagunemisena kirjeldatavas seisundis. Kümme kunstnikku pööravad oma tähelepanu katkisele maailmale ja asjade haprusele.

Spetsiaalselt selle näituse jaoks loodud kunstiteosed tegelevad modernsuse ja sajandipikkuse progressi kõrvalnähtudega Ida-Virumaal. See piirkond on sotsiaalne laboratoorium, kus on kaalul Eesti tulevik ning kus saavad vastuse sellised võtmeküsimused nagu loodusressursside jätkusuutlik kasutus, sotsiaalne integratsioon, lõhestumine maa- ja linnaalade vahel ja infrastruktuuride hooldamine.

Näituse „Kohanemine kahanemisega” kaudu küsitakse, kuidas luua kestlikke lahendusi ja kohaneda modernsuse ülejääkidega. Positiivsete žestide ning kõrvalejäetud ressursside taaskasutuse kaudu luuakse võimalus jätkusuutlikkuse ja kestlikkuse suurendamisele.

Grupinäitusel osalevad Anna Shkodenko, Anne Rudanovski, Darja Popolitova, Edith Karlson, Eléonore de Montesquiou, Jevgeni Zolotko, John Grzinich, Laura Kuusk, Sandra Kosorotova, Varvara & Mar. Näituse on kureerinud Francisco Martínez.

Näitus Facebookis

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Grafitile on seadused siiski selleks, et neist üle astuda. Intervjuu Anton Koovitiga
,
25 min

Grafitile on seadused siiski selleks, et neist üle astuda. Intervjuu Anton Koovitiga

Eesti tänavakunst vajab rohkem hulle ideid ja julgeid tegijaid, et inimestel oleks porises ja hallis linnaruumis ringi liikudes põhjust ka pilku kõrgemale tõsta.
Arvustus: Mida teha „postsotsialismiga”?
6 min

Arvustus: Mida teha „postsotsialismiga”?

Francisco Martineze raamat „Remains of the Soviet Past in Estonia” arutleb, kuidas on Eestis ümber käidud nõukogudeaegse kultuuripärandiga. Mis on säilinud, mis on hävinenud ja miks?
Eha Komissarov: „Nüüdisaja õudus on labaselt reaalne”
9 min

Eha Komissarov: „Nüüdisaja õudus on labaselt reaalne”

Kunstil on raske konkureerida õõva ja õudustunde tekitamisel filmide ning pealepressiva tegelikkuse endaga.
Müürileht