Reedel, 29. septembril vestleb Narva kunstiresidentuuris kunstiteadlane Rebeka Põldsam kunstniku Maria Kapajevaga, kellel on samas kohas avatud näitus „Unistus on helge, veel ebaselge“. Laupäeval, 30. septembril ootab kunstnik kohalikke venekeelsele kohtumisõhtule.

„Unistus on ebaselge". Näitusevaade. Foto: Maria Kapajeva

„Unistus on ebaselge". Näitusevaade. Foto: Maria Kapajeva

Narva on olnud 21. sajandil inspiratsiooniallikaks mitmetele Eesti kunstnikele, kes uurivad nõukogude aja varemeid ja naisküsimust. Maria Kapajeva on Narvast pärit fotokunstnik, kes elab ja töötab Londonis. Kuidas räägib tema oma kodulinna ajaloost ja Narva naisajaloost rahvusvahelisele publikumile? Ingliskeelsel vestlusel räägitakse Maria Kapajeva töö lähtepunktidest ja näituse „Unistus on helge, veel ebaselge” sünniloost.

Laupäeval, 30. septembril toimub näitusel kohtumisõhtu Maria Kapajevaga, kus on kohalikel inimestel võimalik kunstnikuga arutleda nii tema Narva kunstiresidentuuris avatud isikunäituse üle kui ka kunstnikuna kasutatavate töömeetodite ja uuritavate teemade üle. Tasuta kohtumisõhtu toimub vene keeles ja vaba arutelu vormis, kus kõik on oodatud kaasa rääkima.

Narva kunstiresidentuur asub aadressil Joala 18.

Ingliskeelse vestlusõhtu ürituse leiad Facebookis siit ning laupäevase ürituse siit.