Neandertali Koobaskooli sügissemestril on kunstnikud Viktor Gurov, Hedi Jaansoo, Kristel Raesaar ja Pire Sova residentuuris Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, kus on kuni 29. oktoobrini avatud näitus „Platvorm”.

Neandertali koobaskooli näituse avamine EKKMis. Foto: Karel Koplimets

Neandertali koobaskooli näituse avamine EKKMis. Foto: Karel Koplimets

Näitus-residentuur avab kunstnike praktikaid kui dünaamilisi protsesse, milles teosed ja sündmused on lihtsalt vahepeatused või kontrollpunktid.

Koobaskooli ainekavas on sel sügisel kunstimaailma ökoloogia – see ei seisa väljaspool poliitikat ega ülalpool turge. Kui kunsti-ilm on üks reaalsuse mudel, siis millist tegelikkust me oma suhete ja võimutrajektooride, institutsioonide ja ambitsioonidega peegeldame? Koobaskool jätkab ühiste lugemiste, küsimuste, vestluste, väikeste pidude, töötubade, juhitud kohalolu-sessioonide ja jalutuskäikudega.

Kogu näituse vältel on koobaskooli stuudio EKKMi näituseruumis avatud aja veetmiseks, koos olemiseks ja kaastööks. Residentuuri toimumisnädalad on teemadeks jagatud igal nädalal toimub n-ö vahepeatus ehk publikuüritus. 30. septembril kell 11 arutletakse platvormidest ja polaarsusest. 7. oktoobril kell 16 on 5-minuti-juttude ja jalutuskäigu teemaks kunstivälja eetika. 14. oktoobril kell 16 toimub töötuba koostööst ja kaasamisest. 21. oktoobril kell 18 toimub õhtusöök, kus arutletakse poliitilise kunsti poliitika üle.

Neandertali koobaskool on isetekkeline kogemuslike projektide ja kestvusharjutuste kogum, mida jagavad kunstnikud Pire Sova, Kristel Raesaar, Hedi Jaansoo ning Viktor Gurov. Koobaskool uurib koostöö ning usalduse võimalusi ja piire, seejuures eesmärke üheselt määratlemata ja turvalisi retsepte pakkumata.

Loe lisa EKKMi kodulehelt.