Täna, 25. aprillil esietendub Teatris NO99 Mart Kangro elav installatsioon „FANTASTIKA”. Koos vaatajatega on Teater NO99 suures saalis kaheksa näitlejat, natuke mööblit ja teatri suur paradoks. Lavastuses tõusevad erinevad küsimused, millele antakse erinevaid vastuseid.

Meie kaasaeg ihaleb autentse järele. Isegi televiisoreid reklaamitakse selle järgi, kas see tekitab vaatajas „päris” tunde või mitte. Ehedad emotsioonid, naturaalsed materjalid, ökoloogilised toidud, „päris” olukorrad – see on meie kaasaja alati rahuldamatu iha. Kuid vahel on reaalsuse ainus võimalus säilida reaalsusena siis, kui ta põgeneb keset mängu.

Mart Kangro on rahvusvaheliselt tunnustatud lavastaja, kelle käekiri on kujundanud olulisel määral Eesti nüüdisaegset tantsu viimase kümnekonna aasta jooksul. Tema lavastused liiguvad draama ja performance’i, tantsu ja installatsiooni, autentse ja illusoorse piirialadel. „FANTASTIKA” on Kangro jaoks esimene lavastus professionaalse draamatrupiga. Truppi kuuluvad Marika Vaarik, Helena Pruuli, Rasmus Kaljujärv, Gert Raudsep, Jarmo Reha, Simeoni Sundja, Ragnar Uustal ja Tiina Tauraite (Von Krahli Teater). Lavastuse kunstnik on Marit Ilison, muusikaline kujundaja Jakob Juhkam.

NO99 mängukava vaata siit.