Läinud neljapäeval ja reedel Tartus Genialistide klubis toimunud Noortebändi eelvoorudest said poolfinaali edasi Wilhelm Tartumaalt ja Phosphorus Trio Viljandimaalt.

Phosphorus Trio. Foto: Patrik Tamm

Phosphorus Trio. Foto: Patrik Tamm

Otsuse langetas rahvusvaheline žürii koosseisus Anneliis Kits, Mikk Taniel, Helen Tammemäe, James Self (UK), Markus Rafael Nylund (Soome/Kanada). „Mitmekesised žanrid, kogemused, lavaline olemus, motivatsioon ja ambitsioon – on selge, et bändid panid kõik mängu ja mõned esinemised olid isegi nii tugevad, et lava ees oleks võinud olla 10 000 pealtvaatajaga publik,” on žürii liikmel James Selfil esimeste eelvoorude kohta jagada ainult häid sõnu.

Sel reedel ja laupäeval toimuvad Noortebändi eelvoorud Tallinnas Von Krahlis. Reedel astuvad üles Ouu, Vennad Abrod, Thrashix, Misteerium, Илья де Джак, Murky Minds Harjumaalt ning A3 Pärnumaalt. Laupäeval esinevad Daydreamers, Metal Meal, No More Fridays, Ziggy Wild, Oscar Gone Wild, Twin Cities Harjumaalt ja Telly Addicts Tartumaalt.

Kokku valib žürii 8 bändi, kes saavad esinemiskutse poolfinaalidesse. Kahe viimase poolfinalisti saatuse otsustab publikuhääletus internetis.