Kuni 26-aastased artistid, kes septembri jooksul oma demo Noortebänd 2013 konkursile saata ei jõudnud, saavad ajapikendust selle neljapäevani.

Tänavu on demovooru žürii taas rahvusvaheline ja esindab kõigi žanrite spetsialiste metallist räpini ja folgist elektroonilise muusikani – see tagab adekvaatse hinnangu saadetud salvestise muusikastiilist olenemata.

„Tahame, et konkurss oleks võimalikult laiapõhjaline ja annaks kõigile soovijatele võimaluse oma loomingut tutvustada. Sisuliselt loeme bändiks alates kaheliikmelist kooslust ning ka arvuti ja muu elektroonika on tänapäeva kontekstis muusikainstrument,” julgustab peakorraldaja Karl-Gustav Kello artiste, kes muidu ennast ehk klassikalises mõistes „bändiks” ei tituleeriks.

Demosid on seni laekunud üheksast maakonnast, esindamata on veel Saare- ja Hiiumaa, Läänemaa, Lääne-Virumaa, Võrumaa ja Jõgevamaa. „Usume, et ka nendes maakondades leidub hulganisti noori artiste ja kutsume neid üles endast märku andma,” lisab Kello.

Konkursi eesmärgiks on arendada muusikategevust Eestis ja aidata uutel artistidel vajalikke kontakte ja kogemusi saada. Auhindadeks on sel aastal sarnaselt varasematega salvestusajad erinevates stuudiotes, esinemiskutsed festivalidele, Kultuurikatla arendusstipendium, loomepuhkus Kõue mõisas ning läbirääkimistel on esinemiskutsed Hollandisse ja teistesse Euroopa riikidesse.

Marie ja Jonas ansamblist Frankie Animal kutsuvad noori kollektiive Noortebändist osa võtma:

Tutvu Noortebändi konkursi tingimustega lähemalt siin.