Saage tuttavaks bändiga, kelle muusika on väidetavalt välja töötatud NASA spetsialistide poolt ning mis viljeleb bändiliikmete endi sõnul kitarripoppi, kus kohtuvad baroksed mõjutused ja kevadised alatoonid – Nõmme Sõõrikukohvikust saatis oma vastused Müürilehe poole teele sel reedel Noortebändi finaalis võistlustulle astuv kollektiiv Ouu.

Ouu. Foto: Renee Altrov

Ouu. Foto: Renee Altrov

Keda Noortebändil oma suurimaks konkurendiks peate?

Tooks eraldi välja järgmised kollektiivid: The Boondocks, Ziggy Wild, Her Memorial Discourse, Wilhelm.

Mida arvate olevat oma suurimaks trumbiks teiste ees?

Bassimängija Jaan Sinka.

Mainisite ühes intervjuus, et kamba peale olete te varasemalt kaasa teinud umbes 15 bändi koosseisus. Kuidas te Ouu-d näete – kas lühiajalise projektina või on tulevikuks juba suured plaanid tehtud?

Need 15 bändi polnud kunagi pikka iga taotlenud. Lihtsalt sõpradega kokku saades ja muusikat tehes oli vaja kindlasti määrata tekkinud koosseisule spontaanselt nimi. Tõsisemal noodil rääkides: Ouu ei ole kindlasti mitte lühiajaline kollektiiv. Sellega on meie bändi „liidrid” tegelenud juba kolm aastat.

Mis saab edasi, kui Noortebändi-saaga läbi saab? Plaadiplaan juba küpseb?

Absoluutselt. Edasised plaanid on võimalikult palju kontserte anda ja ega see plaatki tulemata jää.

Teie repertuaarist võib leida selliste pealkirjadega lugusid nagu „Parm pääseb taevasse”, „Ilma taat” ja „Reisile sinuga”. Mis teemad teid enamasti inspireerivad?

Meid inspireerivad naised ja mehed, Erki Nool, Võru linnavolikogu esimees, Argentiina valuuta.

Olete Ouu nime all tegutsenud alates septembrikuust, aga tänu Noortebändile olete te juba üsna palju tähelepanu pälvinud. Kuidas senimaani tagasiside on olnud? Kriitika kriibib hinge ka?

DJ Critikali muusika hinge otseselt ei kriibi. Ta on meie muusikasfääris juba natuke laineid löönud ja loodame, et tegutseb edasi.

Millega te bändi kõrvalt tegelete?

Hyrr õpib Tartu Ülikoolis bioloogiat ja ökoloogiat. Sööb sõõrikuid. Rahel õpib veel VHK 12. klassis, õpib laulmist Georg Otsa kooli eelõppes ning tantsib. Jaan õpib Kunstiakadeemias animatsiooni ja tegeleb lihastes olemistega (see pole töö, vaid hobi). Tiit õpib Tartu Ülikoolis ajalugu ja rahvusvahelisi suhteid. Käib regulaarselt Leedus. Rihard õpib Tallinna Tehnikaülikoolis tööstus- ja tsiviilehitust. Viib läbi kustutustöid.

Koosseis:
Jaan Sinka – basskitarr
Tiit Liblik – laul, kitarr
Hyrr Innokent Vainola – laul, kitarr
Rihard Niinberg – trummid
Rahel Ollisaar – laul

Noortebänd 2013 tiitli omanik selgub 29. novembril Club Hollywoodis.