Odd Hugo on tegutsenud alates 2012. aastast ning selle ajaga endale ohtralt kuulajaid kogunud. Nende uusim album „Pocket” on hoolikalt koostatud plaat, kuhu bänd on kaasanud ka mitmeid erinevaid pille, sh ukulele, flüügelhorn ja viiul.

„Forget Me Not” on muidu rahulikule albumile energiliseks sissejuhatuseks, mis kiirgab oma lootusrikkusega energiast, samal ajal kui järgnev „Polaroid” jätkab rahuliku tempoga mõnusa kurblikkuse lainel.

Nimiloos „Pocket” mängib Rando Kruus, üks ninameestest, elektrikitarri, mis lisab loole sügavust. Hoogsad liikumised vahelduvad salapäraselt hiilivate vaheosadega, mis haakub ka kauamängiva üldise olemusega – dramaatilised pooltoonid ja hoogsad käigud vahelduvad rahuliku õõtsumisega. Puhkpillid lisavad džässilikkust ning igast noodist on kuulda, kuidas kutid ja neiud muusika tegemist täiskäigul naudivad. Iga lugu on justkui väike rännak, millest moodustub mõnus sügisene teos.

Odd Hugo tõmbab meid endaga kaasa ning viib kuulajad endi sügavamaid ja tumedamaid tahke tunnetama. Kui vaja korraks igapäevarutiinist välja astuda, on „Pocket” hea pind, millelt seda teha. Hõlpsasti võib end ette kujutada kuhugi paralleelmaailma, kus linnakära asemel on taustaks mahedad kitarrikäigud ja tummine trompet. Kohati džässilik, siis jälle folkmuusikat meenutav album sobib ideaalselt just praegusel ajal kuulamiseks – selle muusika värvideks võiks valida sügise kuldsed kontuurid.

„Pocket’i” esitluskontserdid toimuvad 24. oktoobril Pärnus muusikastuudios Korter 13 ning 5. novembril Tallinnas kinos Sõprus.