Reedel, 10. augustil avatakse Okapi Galeriis fotograafi- ja vabakutselise režissöörina tuntud Jana Solomi näitus „Igavene Mäng”.

Jana Solom „Satya Loka / Taeva poole teel”

Jana Solom „Satya Loka / Taeva poole teel”

Näitus on inspireeritud Jana viimase aasta maailmarännakutest ning esindab sümbioosi USA arhitektuurist, India teadmistest ja Eesti loodusest.

Tegu on abstraktse näitusega, kus kunstnik on valinud fragmendi fotost ning seda iseendaga peegeldanud, luues seeläbi uued maailmad ja mustrid. Näituse nimi „Igavene mäng” tuleneb loodu ja loomise paljususe võimalikkusest – inimesele kogetava piiritusest, milles on mikro- kui makrokosmos üsna ühte nägu.

Tööde hulgast leiab ka fragmendi Los Angelese Walt Disney kontserdisaalist, teose, kus on kasutatud legendaarsest Pan-Pacificu auditooriumit, aga ka fotokunsti, mis sündinud Tallinna loomaaia ja Loodusmuseumi entomoloog-kuraatori Aare Lindiga koostöös liblika fragmentidest.

Need pildid räägivad loo ja see lugu on loomisest. Näitusele valitud fotod on pildistatud USAs ja Eestis, ent sisu sügavus pärineb Indias õpitust, mistõttu on ka fotode nimed sanskritis, mida kutsutakse kõikide keelte emaks. „Igavene mäng” on kordus, mantra, transs – ja seda pidikeeles.

Osa näitusest oli kaheks päevaks üleval ka ka hiljuti Kultuurikatlas toimunud festivalil Sweet Spot.

Tutvu Jana töödega lähemalt siin.

Esilehe fotol: Jana Solom „Svapna”