Seekordne PÖFF toob moe-, kunsti- ja filmihuviliste ette kuus dokumentaali viimastest kümnenditest ning kohtuvad viimaks tänapäeva moepildis. Kümnes Moekino toimub 18.–23 novembril ning on end sel aastal sisse seadnud nii Tallinnas kui ka Tartus.

Kaader filmist „Moereeglid André järgi"

Kaader filmist „Moereeglid André järgi"

Sõpruse saalis toimub filmi „Kuningas Cnut” rahvusvaheline esilinastus, kuhu tuleb kohale ka briti koomik ise. Film kujutab Cnuti võitlust moegigandi French Connectioni ja moetööstusele iseloomulike paradokside vastu. „Antonio Lopez 1970: seks, mood ja disko” tutvustab 70ndaid maailma ühe mõjukaima moeillustraatori elu kaudu. „Moereeglid André järgi” toob ekraanile moeajakirjaniku ja stiiliguru André Leon Talley ning „Kevyn Aucoin: kaunitar ja koletis minu sees” on lugu 90ndate staaride lemmikjumestajast. Dokumentaalfilm „Bangaologia – Stiiliteadus” teeb nopib stiilinõuandeid Aafrikast ning „Grace Jones” tutvustab vaatajale nii moeikooni sisemaailma kui ka esinejakarakterit.

Filmiseansside sissejuhatuste eest kannavad hoolt teiste seas Anne Vetik, Aljona Eesmaa, Reet Härmat, Toomas Volkmann ja Kalle Aasamäe.

Loe Moekino kohta lisa PÖFFi kodulehelt ja Facebookist.