10.–14. augustini toimub Pärnus esmakordselt tänavakunstifestival Sõnum Seinal, mille eesmärk on tänavakunsti erinevate žanrite tutvustamine ja avalikus ruumis asuva kunsti murekohtade analüüsimine.

Sõnum Seinal. Pühavaimu 17 hoone

Sõnum Seinal. Pühavaimu 17 hoone

Nagu festivali nimigi viitab, on korraldajad seisukohal, et tänavakunsti näol on tegemist linnapilti rikastava ja tähendusrikka kunstivormiga. Festivali keskne asukoht on Pärnu kesklinnas asuv vana ja tänaseks maha jäetud õlletehas (Pühavaimu 17), kus avatakse 10. augustil Marika Agu kureeritud kohaspetsiifiline näitus „Viirastus”. Näitusel osalevad eesti tänavakunstnikud MinaJaLydia, Edward von Lõngus, TAF, Viktor Gurov, Carl-Robert Kagge ning Pintsel.

Pühavaimu 17 maja otsaseinale annab uue elu festivali väliskülaline Multicoloured Dreams Soomest, kes alustas oma tegevust aastal 2010, lähtudes algusest peale põhimõttest, et nende tegevus oleks seaduslik ja omanikuga kooskõlastatud. Nende töös ühendatud Läänemere temaatika ja värviküllus vormub peagi Pärnu suurimaks tänavakunstiteoseks.

Aktsiooni „Aken kunsti” raames loovad nii eestimaised kui väliskunstnikud sama hoone ustele ja akendele ligi 20 erinevat tööd, kasutades selleks mitmekesiseid tehnikaid, nagu šabloonid, vabakäemaal, mosaiik ja ristpistes tikkimine. Etappide kaupa uute kunstiteostega kattuv hoone avatakse ametlikult festivali Sõnum Seinal viimasel päeval ning see jääb veel kauaks linnaruumi rikastama.

Brackmanni parki püstitatakse kunstiklassika allee, kus esitletakse Eesti kunstiklassikasse kuuluvate tööde uustõlgendusi.

Lisaks sellele toimuvad kuraatori jalutuskäigud näitusel „Viirastus”, ümarlaud ja ettekanded tänavakunsti teemadel ning MTÜ Dokumentaalika koostatud teemakohane filmiprogramm. Kõik festivali üritused on külastajatele tasuta.

Sõnum Seinal on üks Pärnu Fringe festivali alafestivalidest. Täpsem info festivali kohta on leitav festivali kodulehel ja Facebookis.