10. oktoobril haaravad kohvikklubi Protesti enda helide alla eksperimentaalsele ja elektroonilisele muusikale keskendunud leibeli PAN hoolealune Lee Gamble ning Riiast Eestisse saabuv N1L.

Lee Gamble. Pressifoto.

Lee Gamble. Pressifoto.

Birminghami juurtega, kuid praeguseks Londonis resideeruv Gamble alustas oma DJ-karjääri piraatraadiojaamades ning veetis oma teismeea tärkava jungle-muusika skeene keskel. Tema enda looming võttis sellest olenemata aga eksperimentaalsema suuna, mille tulemuseks oli 2012. aastal ilmunud ja ambientsema varjundi omandanud vanade jungle’i miksteipide kogumik „Diversions 1994–1996” ja kuu aega hiljem avaldatud tekno ja avangardi sügavustesse laskuv „Dutch Tvashar Plumes”, mille FACT Magazine 2013. aasta Alternative Brit Awardsil oma lemmikalbumiks tunnistas. Septembris ilmus Gamble’il juba neljas kauamängiv „KOCH”, mis vaatab PANi infole toetudes rohkem tulevikku ning keskendub muusikale kui konkreetsele seisundile.

Peosarja ДИМА raames oma laiviga üles astuv N1L ehk Martins Rokis on aga mees, kes on eksperimenteerinud elektroonilise muusikaga juba 90ndate lõpust ning esitlenud oma muusikat tugevalt visuaalide ja erinevate kontekstidega siduvaid töid üle kogu maailma. N1L on tema kõrvalprojekt, mida iseloomustavad mitmesuguste tantsumuusikavormidega katsetamine ning nostalgia ja futurism samaaegselt.

Lisaks Gamble’ile ja N1Lile astuvad üritusel DJ-settidega üles Kersten Kõrge ning Middle Class Residents.

Peo event Facebookis.