Prantsusmaa pole teatavasti vaid koht, kust on pärit konnajalatäidisest pulbitsevate baguette’ide järele krahmavad barettide ja madrusesärkidega ilustatud esteedid ning Daft Punk. Sealt on pärit palju-palju enamat. Üks sellest palju-palju enamast on Ivan Smagghe.

Ivan Smagghe. Foto: Marcos Dos Santos

Ivan Smagghe. Foto: Marcos Dos Santos

Smagghe on saanud produtsendi ja diskorina üleüldist tunnustust nii elektroonikanäljas vaevlevalt tavarahvalt kui ka tööstuse trendsetter’itelt, nende seas näiteks James Murphy, Trevor Jackson, Ata, Optimo jpt. Tema osalus projektides Black Strobe ja It’s A Fine Line tõestab siiani, et elektrooniline muusika pole vaid ainudimensiooniline soundtrack ühele higisele klubiõhtule.

Igal teisel teisipäeval mängitab härra Smagghe nii külalistega kui ilma oma meelisrütme Londoni über-cool’is raadiojaamas NTS Radio ja ei möödu nädalavahetustki, mil mees ei astuks üles mõnes kadedusttekitavas peovenüüs, nagu Panorama Bar Berliinis, Bugged Out ja Fabric Londonis, Rex Pariisis, Arma17 Moskvas, Lux Lissabonis jne.

Laisemapoolsetelt muusikaajakirjanikelt mõnikord austaatuse „The DJ of DJs” saanud Ivanil on võime mängida muusikat seinast seina, laest lakke ja kust iganes kuhu iganes, sulatades sealjuures õmblusteta kokku isikliku plaadikogu obskuursuse ja tantsupõranda niisked kered. Nüüd on hea võimalus seda kõike testida, sest Ivan Smagghe astub juba 17. oktoobril peosarja AUX raames üles Von Krahli Teatris. Sooja teevad Jäcki poisid Kask ja Johann!

Liitu peoga Facebookis.