Detsembris 2016 avas Tallinna vanalinna müüride vahel Heliose kinos kõigile põrandaaluse tantsumuusika austajatele oma uksed ISOLA – peosari, mille oluliseks osaks on erinevad toimumispaigad, ruumikujundus, performatiivsed elemendid ning muidugi muusika.

ISOLA Heliose kinos. Foto: Aleksander Kelpman

ISOLA Heliose kinos. Foto: Aleksander Kelpman

Alates esimesest peost kuni tänaseni on ISOLA võõrustanud selliseid DJsid ja produtsente, nagu Helioses üles astunud Abdulla Rashim (SE), Balti Jaama tunneli teiseks dimensiooniks muutnud SNTS (DE) ja HALLis oktoobri alguses esinenud duo Mind Against (IT).

Märkamatult on esimesest ISOLAst kohe täis tiksunud aasta, mida tähistatakse HALLis sel laupäeval, 9. detsembril.

Põhiliseks staariks on ja jääb ISOLAl muusika, mida kanaldavad seekord öö läbi kestvate settidega Martin Aedla ja Katja Adrikova. Martin Aedla mängib vinüülidelt spetsiaalselt selleks HALLi ehitatud tipi telgis. Teine, MOON lava on aga terve öö Katja Adrikova päralt, kes vastutab nii sealse muusika kui ka stsenograafia eest. Kolmas lava ehk Kuldne tuba on suunatud uutele tulijatele, kes vahetuvad iga kahe tunni järel.

Lisaks muusikale pakuvad visuaalseid ja ruumilisi elamusi Karl-Erik Leik ja René Reinumägi nagu on olnud tavaks igal ISOLAl.

Pärast ISOLAt jätkub ametlik afterhours pidu HÄLL. TIPi saalis esineb Denis Punch 4-tunnise vinüülisetiga ning MOON lava jagavad back-to-back Domnina ja Eisi.

ISOLA sünnipäev on ka üks viimaseid võimalusi sel aastal HALLi külastada, sest detsembri lõpust kuni 2018. aasta aprillini sulgeb klubi mõneks ajaks uksed, et puhata meeli ja arendada kontseptsiooni.

Septembri alguses avatud HALL asub Noblessneri piirkonnas kunagises Balti Laevaremonditehase klubiruumis ning sündis ISOLA korraldajate Elena Natale ning Hugo Murutari ühisest missioonist teha Tallinnast ning Eestist rahvusvaheliselt oluline peosihtkoht. Lühikese tegutsemisaja jooksul on seal esinenud Sigha (UK), Dasha Rush (DE), I Hate Models (FR), Thomas Hessler, DJ Sotofett jpt.

Üritus Facebookis.