Selle sügise viimasel laupäeval, 30. novembril külastab uue peosarja Import raames Kauplus Aasia lava Kultura Recordsi esimees Kid Cope.

Kid Cope. Foto: press

Kid Cope. Foto: press

On huvitav jälgida, kuidas naaberriigis Venemaal on käimas elektroonilise muusika ja põrandaaluse kultuuri renessanss. Näiteks võib tuua maailmakuulsa Nina Kravizi plaadifirma трип, tõusva tähe Ishome’i ja alternatiivleibeli Private Persons välja lastud muusika.

Venemaal pole riiklikel põhjustel kerge reivida, sest viimaste aastate jooksul on suletud mitmeid klubisid ja lõpetatud mõningate festivalide korraldamine. Ürituse korraldajad on Venemaa skeenet pikalt jälginud ning on aeg Eestisse kutsuda Kultura Recordsi plaadipoe omanik Kid Cope.

Kultura Records on vinüülplaadipood Peterburis, mida külastades saate avastada palju huvitavat muusikat, mida te pole võib-olla varem kuulnudki. Poisid ei piirdu kindlate žanritega ja on avatud kõigele, sest nad usuvad, et igas stiilis võib leida midagi huvitavat. Erilist tähelepanu on saanud aga vene elektrooniline muusika, mille kuulajas- ning loojaskond kasvab pidevalt. Poes peetakse regulaarselt pidusid koos DJdega, mida kantakse ka otse üle.

Ürituse idee ei ole ainult peo pidamine, vaid ka kahe riigi kogukondade vaheliste sõprussuhete parandamine ning muusikaalase koostöö loomine tulevikus.

Enne Kid Cope’i hoiavad kodumaa lippu kõrgel Biit Me plaadipoe boss Madis Nestor ning Mari-Anna Miller R2/Ida Raadio saatest Hard Feeler.

Õhtule tõmbavad joone alla Nechaev ning AV back-to-back Super Oganes.

Üritus Facebookis.