Artur Lääts oli DJ-puldis, kui 2012. aasta septembris sai EKKMis avapaugu techno-pidude sari Mürk. Vaevalt oskasid nad Mürgi (pro)mootori Hugo Murutariga kohe arvata – unistada küll –, et sellest kasvab ühel päeval välja samanimeline plaadifirma. Nüüd on see aga tõsiasi ning katalooginumber MRKR001 ilmus ametlikult eelmisel nädalal.

Lääts ei ole produtsendina kollanokk, sest alustas juba 2010. aastal Belgia plaadifirmas Contrast-R, millele järgnes tormakas digi-EP „War” austraallaste Gynoid Audiol. Nüüdsel vinüülidebüüdil jättis ta kõrvale varasema DJ- ja artistinime Glitchfxx ning see võib olla märk, et artisti jaoks tähendab „Apollo EP” uut ajajärku.

Iga uue techno-plaadi puhul on õhus küsimus, mil moel eristub see kümnetest teistest, mis iga nädal lettidele jõuavad. Esiteks on „Apollo” Eesti oma asi ja teiseks on kaks originaalrada piisavalt küpse loomuga, et soovitada neid lisaks fännidele ka muusikahuvilistele, kes techno’t seni peljanud või põlanud on.

Parasjagu mõõdukas tempos nimilugu pakub täidlast techno’t, mis võtab snitti Detroiti sügavustest, saades jõudu Beltrami bassist ja Hoodi sündikäikudest. „Stratskas” on eelnevast tumedamat karva, kus tõrrepõhjast kajav vokaalefekt („I just want to dance with you” ning kõik, mis sinna juurde kuulub) lisab sutsu Chicago house’i mõjusid. Vaid pikavõitu hingetõmbepaus loo keskel tekitab põrandal ilmselt kärsitust. B-poolelt leiab Berliini produtsendi ja DJ Thomas Hessleri hoogsa töötluse nimiloost, mis on kindla peale minek – sobitub DJ-setti, kuid millegi erilisega ei hiilga. Tuleb vaid pöialt hoida, et nii leibel kui ka Lääts jätkavad oma otsinguid ning uus materjal pole mägede taga.

Vaata lisaks Artur Läätse Bandcampi profiililt.