Sel nädalalõpul, 7.-9. aprillil toimuvad Tartus Poola kultuuripäevad. Reedest pühapäevani kestvate kultuuripäevade raames leiab aset üle tosina sündmuse: loengud, töötoad, näitused, ekskursioon ja geopeitus.

Poola rahvatantsijad. Foto: Wikipedia

Poola rahvatantsijad. Foto: Wikipedia

Poola kultuuripäevad, mida korraldab Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž, on kolmepäevane sündmus, mille raames toimuvad loengud, töötoad ja mitmed muud üritused aitavad avastada Poola kultuuri. Huvilistele tutvustatakse Poola lihavõttekombeid, uskumusi ja aidatakse planeerida omaenda Poola-reisi. Töötubades õpetatakse maalima poola moodi lihavõttemune, tantsima ja laulma traditsioonilisi poola tantse ja laule ning valmistama poola pelmeene.

Üritus saab avapaugu 7. aprillil kell 18 Tartu Ülikooli Lossi tänava õppehoones, kus avatakse kaks näitust: „Poola kunstnikud Tartus” ja plakatinäitus „Višegradist Višegradi”. Euroopas rändav plakatinäitus tähistab Poola eesistumist Višegradi rühma riikide seas. Tartu poola kunstnike näitusel võib näha aga Marta Perlikiewiczi valmistatud nukke ja Tomasz Jagieła skulptuure. Näitused jäävad avatuks 20. aprillini.

Lisaks saab Tartu Ülikooli slaavi filoogia osakonnas reedesel päeval arutleda Poola filmikunsti, selle ajaloo ning plakatikunsti teemadel.

Laupäeval, 8. aprillil toimub TÜ slaavi filoloogia osakonnas mitu erinevat loengut: Sileesia Ülikooli külalislektor kõneleb sellest, miks on Poola lihavõtted nii ainulaadsed, TÜ poola keele ja kultuuri lektor Joanna Dagmara Dobosz tutvustab Poola eri piirkondi ja jagab kasulikke näpunäiteid reisihuvilistele, ning peale selle räägitakse poolakate ebausust ja rahvauskumutest, millest paljud pärinevad kristluse-eelsest ajast ja millest mitmeid jagavad ka eestlased. Loengud toimuvad inglise ja poola keeles.

Loengutele lisaks on laupäeval ja pühapäeval võimalus tutvust teha kõnealuse riigi kokakunstiga, tantsida poola tantse või teha kaasa ekskursioon Poola kultuuriloo radadel.

Tutvu ürituse täpse kavaga siin.