Ühiseid kõrvaklappe jagavad semud Drummie ja Orav seavad selle nädala lõpul sammud taas loomeagentuuri Aku (Tatari 64), et panna püsti pop-up-pood Akord ja tuulutada veidi oma üüratuid plaadiriiuled.

Plaadipood NYC-is. Foto: DJ Drummie

Plaadipood NYC-is. Foto: DJ Drummie

Tegu on järjekorras kolmanda (ja lähemat tulevikku vaadates ilmselt viimase) Akordiga. Korraldaja Alari Orav lubab, et külastajaid ootavad taaskord ees kastitäite jagu stiilide järgi sorteeritud vinüülplaate, mõistlikud hinnad, kuulamisvõimalus, soovitused ja mõned tasuta joogidki. Muusikavalik on juba tuttavalt lai ning tühjade kätega ei tohiks sealt lahkuda ühegi žanri austaja: leidub nii poppi, rokki, house’i, jungle’it, džässi, souli, funk’i, elektroonikat, teknot jne. Lisaks sõbralike hindadega plaatidele leidub ka kallimat, nö spetsialistile suunatud materjali.

Eelnevatel kordadel ootamatult menukaks osutunud Akord ei ole meeste esimene kord plaadikogu harvendamisega tegeleda. Nii on Drummie ja Orav varasemalt müünud oma vara nii plaaditurgudel Tallinnas kui ka Müürilille täikal Tartus. Publiku sooja vastuvõtu osaliseks saanud Akordiks andis algimpulsi Drummie õppinguaasta USAs, kus ta ostis kogemata kokku rohkem vinüüli, kui ta abielu püsimiseks näidustatud oli. Pop-up-plaadipoe igasuguseid ootusi ületanud populaarsus andis märku, et taolise ettevõtluse järgi on tekkinud juba suurem nälg. Kuigi külastajate hulk on olnud senimaani aukartustäratavalt suur, on mõned staarid veel Akordi külalisteraamatust puudu. Neid loodavad korraldajad näha sel korral.

Lisaks akuutsest faasist kroonilisse jõudnud vinüülisõltlastele lisavad väärikat panust veel Raul Saaremets, Margus Varusk (Universal Music) ning veel mõned melomaanid, kellega saab täpsemalt tutvuda juba sel reedel-laupäeval.

Ürituse leht Facebookis