Positivuse kolmepäevane muusika- ja telkimismaraton Lätis, Salacgrivas on selleks aastaks lõpule jõudnud. Lubatud vihmavalangud jäid seekord peaaegu olemata ning ka supertuulel, mis kohati suisa telgi omale kohale püsima jäämise kahtluse alla seadis ning inimesi pidevalt omaenda juustega võitlema sundis, ei õnnestunud positiivsusepügalaid langetada.

Eesti invasioon Lätti oli järjekordselt muljetavaldav – pea igal sammul kostus kuskilt mõni eestikeelne sõna ning kohati kippus isegi meelest minema, kus riigis festival tegelikult toimub. Muusikalisi variatsioone jagas Positivus pea igale alternatiivifännile. Oli selleks siis festivaliala hüpnotiseeriva iluga katnud Sigur Rós, oma müramassiividega rahva eufooriasse viinud Crystal Castles, mille popikooni staatust omav laulja Alice Glass laval Jack Danielsi kulistas ja sigarette suitsetas, või siis Eesti esindusse kuulunud ning end taaskord väga ägeda live-bändina tõestanud Galvanic Elephants. The XX-ist rääkimata, mis üllatas ülima nüansirikkusega ning tõi publikuni kõik oma parimad südamevalust kantud lood. Pole siis ime, et kontserdijärgsed ülivõrded sotsiaalmeedias vaibuda ei taha.

Lõunanaabritele tuleb igatahes mõnusa atmosfääri, hea muusika ja suurepärase korralduse eest au anda ning praeguste emotsioonide najal järgmist Positivust ootama jääda.

Pildistas Renee Altrov