Täna, 2. juunil antakse 55. Krakovi rahvusvahelise filmifestivali raames pidulikul tseremoonial Priit Pärnale üle Draakonite Draakoni auhind. Pärnale läheb auhind tema silmapaistva panuse eest filmikunsti, eriti aga animatsiooni arendamisel ning väljapaistva pedagoogilise töö eest.

Priit Pärn

Priit Pärn

Draakonite Draakoni auhinda on Krakovi Filmifond välja andnud juba viimased seitseteist aastat ja seda antakse kõige olulisematele filmitegijatele nende panuse eest dokumentaal- ja animafilmi arendamisel. Animafilmide režissööridele antakse auhinda üle kahe aasta. Siiani on auhinna saanud Jan Švankmajer (Tšehhi), Jan Lenica (Poola), Stephen and Timothy Quay (Suurbritannia), Yuri Norstein (Venemaa), Raoul Servais (Prantsusmaa), Jerzy Kucia (Poola), Piotr Kamler (Poola), Paul Driessen (Kanada) ja dokumentaalfilmide eest Bohdan Kosiński (Poola), Raymond Depardon (Prantsusmaa), Werner Herzog (Saksamaa), Albert Maysles (USA), Kazimierz Karabasz (Poola), Allan King (Kanada), Jonas Mekas (USA), Helena Třeštíková (Tšehhi) ning Bogdan Dziworski (Poola).

Krakovi rahvusvaheline filmifestival on Poola vanim filmifestival, mis toimub igal aastal mai lõpust juuni alguseni. Nii on olnud see juba viiskümmend viis aastat. Krakovi festival on ka üks vanimaid dokumentaal-, lühi- ja animafilmidele spetsialiseerunud festivale maailmas. Festivali peaeesmärk on olnud läbi aegade edendada ja tutvustada autorikino, mistõttu on see muutunud märgilise tähtsusega festivaliks filmiloojate hulgas.

Sel aastal on festivali keskmes Priit Pärna retrospektiiv ja meistriklass. Lisaks näidatakse ka kahte filmiprogrammi Pärna õpilaste töödega.