Priit Pärna 2. animafilmifestival toimub tänavu ajavahemikus 14.10–03.11.2013. Kui eelmisel aastal oli peateemaks animatsiooni tutvustamine ja tegevus toimus Tapa linna piires, siis tänavu lisandub sellele ka mitmeid erinevaid alaprojekte ning festival laieneb geograafiliselt Tartusse, Tallinnasse, Valka ja esmakordselt maailmas ka animafilmifestivali raames rongidesse.

Festivali alustavad, lastele ja noortele mõeldud töötoad, kus 80 kiiremal registreerujal on võimalik õppida tegema animatsioone. „Väikesest animatsiooniakadeemiast” on oodatud osa võtma kõik lapsed ja noored vanuses 6-19 aastat. Töötubadesse on võimalik registreeruda kuni 9. oktoobrini, kirjutades aadressil info@nukufilmilastestuudio.ee.

Animatsioonidest on kavas 7 erinevat programmi kokku 52 animatsiooniga. Tänavu on riikidest peafookuses Norra ja seda 2 programmiga nii tudengite kui ka täiskasvanute animatsioonidega, autoritest on fookuses Venemaa juhtiv animaator Igor Kovaljov ja Eestist Ülo Pikkov, lisaks tulevad näitamisele programmi „Eesti joonisfilm 20. sajandil animatsioonid”, Soome Turu filmiosakonna filmitudengite tööd ja loomulikult Priit Pärna valitud teosed.

Animatsioone näidatakse 22.–27.10 Tartus Elektriteatris ja ajavahemikus 28.–01.11 Tapa Kultuurikojas. Lisaks näidatakse 22. oktoobril Ilmar Raagi uut mängufilmi „Kertu”, kultuurikojas ka veel tasuta kõiki kolme täispikka Lotte animatsiooni ning uut Eesti nukuooperit „Lisa Simone ja Maroc Orange: tormakas armulugu”.

Esmakordselt maailmas näidatakse animatsioone ka festivali raames rongides, uue koostööpartnerina lööb festivalil kaasa Edelaraudtee AS, kelle erinevates rongides on kavas ära näidata enamik festivali programme. Alaprojekt kannab nime „rongianimatsioon” ning filme näidatakse ajavahemikul 21.10–03.11.

Festivali teine alaprojekt, „Militaaranimatsioon”, viib animatsiooni kinosaalidest välja Eesti Kaitseväe väljaõppekeskuste territooriumitele. Noortele ajateenijatel avaneb hea võimalus näha maailmatasemel animatsioone kasarmust lahkumata. Projektist võtavad osa kolm Eesti suurimat Kaitseringkonda Tallinnas, Valgas ja Tapal (Põhja, Lõuna ja Kirde KRK).

Kokkuvõtteid festivalist tehakse 31. oktoobril 2013 Tapa Kultuurikojas kell 19.00, kus toimub „festivaligala” ning töötubade parimate ja festivali korraldajate tänamine.

Rohkem infot festivali kohta vaata siit.