Kirjandusfestival Prima Vista kuulutab välja kirjanduslike karikatuuride konkursi, millest oodatakse osa võtma kõiki, kellele meeldib joonistada ja keda inspireerib kirjandus.

Tänavu juba 16. korda toimuva kirjandusfestivali teemaks on „Naljast kaugel“. „Teemast lähtuvalt tundus karikatuuride joonistamise konkurss meie festivali paljude ürituste hulka igati sobivat,“ tõdes Prima Vista meeskonna liige ja konkursi korraldaja Annika Markson. „Ootame kaasa lööma tõesti igas vanuses huvilisi. Olen kindel, et kirjandusmaailm pakub karikatuuride joonistamisel piisavalt ainest nii kooliõpilasele kui paljulugenud raamatusõbrale.“

Võistlustööd võib saata postiga Tartu Ülikooli raamatukogu kunstnikule aadressil Struve 1, Tartu (märksõna: Prima Vista karikatuurid), e-maili aadressile pvkarikatuur@gmail.com või Google vormi kaudu aadressil lingid.ee/PVkarikatuurid . Lisada tuleb kindlasti autori nimi, vanus, elukoht, e-posti aadress ning töö pealkiri. Tööde esitamise tähtaeg on 20. märts. Võitjad kuulutatakse välja 01. aprillil.

Töid hindab žürii, kuhu kuuluvad Prima Vista kirjandusfestivali patroon ja karikaturist Toomas Kall, kunstnikud Ave Taavet, Artur Kuus, Marko Mäetamm ja Lilian Mengel ning Müürilehe kirjandustoimetaja Maia Tammjärv.

Parimad karikatuurid avaldatakse Müürilehe maikuu numbris ning neid kasutatakse erinevates Prima Vista projektides. Lisaks on võidutööde autoritele on välja pandud mitmesugused auhinnad.

Kirjandusfestival Prima Vista toimub 08.-11. maini. Festivali peakorraldajad on MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond, Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu, Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanduse Selts.

Lisainfo:
Annika Markson
Karikatuurikonkursi korraldaja
e-mail: pvkarikatuur@gmail.com.
https://kirjandusfestival.tartu.ee/et