Eile, 29. mail toimus Balti Filmi- ja Meediakoolis Jüri Sillarti 70. sünniaastapäevale pühendatud Püha Jüri Päev, kus teistkordselt anti üle ka Püha Jüri nimeline preemia, mille pälvis filmitudeng ning andekas režissöör Moonika Siimets.

Moonika Siimets. Foto: Rasmus Kosseson.

Moonika Siimets. Foto: Rasmus Kosseson.

Lisaks 1000-eurolisele rahalisele preemiale, mille panid välja Eesti Kinoliit, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Balti Filmi- ja Meediakool, sai laureaat rändreliikvia, mille on kujundanud klaasikunstnik Ivo Lill.

Preemia saaja valisid välja Tiina lokk, Tiina Andreas, Ly Pulk, Tanel Toom, Mait Mäekivi, Hardi Volmer, Peeter Simm ja Anneli Ahven.

Moonika Siimets on lõpetanud 2006. aastal Tallinna Ülikooli audiovisuaalkunsti osakonna režii erialal, aastast 2011 õpib ta Balti Filmi- ja Meediakoolis sama eriala magistriõppes. Ta on end täiendanud ameerika kirjaniku, näitlejanna ja stsenaristikaguru Judith Westoni meistriklassides ning olnud külalisüliõpilane filmi ja audiovisuaalse meedia osakonnas Inglismaal University of Central Lancashire’s.

Siimetsa tehtud filmide hulka kuuluvad näiteks dokumentaalfilmid „Maailmameister”. (2009), „Moekoer” (2010), „Salme saladus” (2012), lühimängufilm „Aeg ei peatu” (2012) ning hiljuti esilinastunud muusikafilm „Viimane Romeo” (2013).

2009. aastal pälvis Moonika Siimets Eesti Kultuurkapitali aastapreemia kategoorias „Suurim üllataja” filmide „Maailmameister” ja „Moekoer” eest.