Pakendivabadus on keskkonna-, jäätmete- ja eetikateemaline üritus. Külas on Paljas Pala, Nullkulu, Feministeerium ja Topsiring. Olemist muudab õdusaks Kunstnik Letis. Lisaks toimub samal ajal hoovis Lugemiku raamatupoes talvine soodusmüük.

Foto: Nullkulu

Foto: Nullkulu

Pühapäevaks kolib pakendivaba toidupood Paljas Pala Pärnust oma letiga EKKMi kohvikusse, kus saab osta pähkleid, kuiv- ja maitseaineid ilma lisapakendita, kodust kaasa võetud toidukotti. Kell 17 viib poe juht ja üks asutajatest Silver Smeljanski koos Balti Keskkonna foorumiga läbi koduste puhastusvahendite töötoa, kus ta õpetab, kuidas ise kodus teha naturaalsetest toorainetest puhastusvahendeid.

Nullkulu on elustiiliblogi, kus juhendatakse, kuidas elada 100% jäätmevabalt. Blogi autor Maryliis Teinfeldt kirjutab isikliku elu näitel, kuidas zero waste mõttelaadi ellu rakendada ja elada nii, et sinust ei jää prügi järele.
Maryliis Teinfeldt on EKKMi kohvikus külas ja müüb Paljas Pala kõrval nullkuluväärtustega tooteid, mis on valmistatud tema enda käe järgi ja käe läbi. Ta jagab hea meelega nõuandeid nende kasutamiseks.

Veebipõhine feministlik ajakiri Feministeerium on loonud koos Nullkuluga ühisprojekti „Feminist ei raiska. Olulised sammud nullkuluni!”. Projekti on tutvustamas ajakirja toimetaja, aktivist ja feminist Aet Kuusik.

Topsiring on loodud selleks, et pidudel ja festivalidel ei tekiks nii palju jäätmeid ning et inimestel oleks olemas oma tops, mida rohkem kui ühe korra kasutada. EKKMis räägivad Topsiringist Aivo Kangus ja Kadri Kaarna.

Seekord jätkavad Kunstnik Letis seeriat Kristiina Hansen ja Sigrid Viir. Kohviku võtab üle nende jäätisekohvik Jäätis. Söö kohapeal küpsetatud soojas vahvlis jäätist või vii ka koju lähedastele!

Vaata täpsemat ajakava Facebookist.