Eesti suurim raamatukaupluste kett Apollo avab mais Pärnu Keskuse juurdeehituses uue raamatu- ja meelelahutuskaupluse ning esimese Apollo kino, vahendab ERR-i kultuuriportaal.

Planeeritav Pärnu Apollo kino. Foto: Apollo promo

Planeeritav Pärnu Apollo kino. Foto: Apollo promo

Kinos valmib kolm saali kokku 420 kohaga. Suurim saal mahutab 234 inimest ning kaks väiksemat kumbki 93 vaatajat. Kinoga avatav raamatu- ja meelelahutuskauplus on 515 ruutmeetriga Pärnu suurim, teatas Apollo ERR-ile.

„Kui Tallinnas, Tartus ja Narvas purustavad kinod külastusrekordeid, siis Pärnu filmivaataja on seni suuresti unarusse jäetud. Nüüd saabub Apollo ning Pärnu Keskuse arendaja koostöös ka siia tänapäevane 3D-tehnoloogiaga kino,” kommenteeris Apollo müügi- ja turundusjuht Eha Pank kultuuriportaalile.

Tallinnas käib kinos kaks miljonit, Tartus üle 400 000 ja Narvas rohkem kui 100 000 inimest aastas. Kasvutrendi on vedanud suur filmivalik ning mugavate ja kaasaegsete kinosaalide tulek. Apollo usub, et kauaoodatud uus kino täidab turul senise vaakumi ja kasvatab teiste linnade eeskujul ka Pärnu kinopubliku mitmekordseks.