Täna, 20. oktoobril algavad üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus”, mis kestavad 30. oktoobrini. Raamatukogupäevad annavad võimaluse kohtumisteks, aruteludeks ja omavaheliseks mõõduvõtmiseks raamatukoguhoidjatele endile, aga ennekõike pakuvad põnevaid sündmusi kõigile raamatusõpradele ja kultuurihuvilistele. Tartu Linnaraamatukogus võtab Olev Remsu kokku Supilinna triloogia, Kristiina Ehin koos ansambliga Naised köögis esitleb videot „Agulivalss”, toimuvad kirjanduskohvikud ja avatud on mitu raamatuga seotud kunstinäitust.

Tartu Linnaraamatukogu. Foto: Ivo Kruusamägi

Tartu Linnaraamatukogu. Foto: Ivo Kruusamägi

Linnaraamatukogus algavad raamatukogupäevad näituste avamisega. 21. oktoobril kell 16.00 avatakse raamatunäitus „Tartu kirjastused 1940. aastatel: vabast riigist okupatsioonidesse”, mis on seitsmes näitus Tartu kirjastuste tegevust ja väljaandeid tutvustavast sarjast. Samal päeval kell 17.00 avatakse köitekunstinäitus „Kaitstud avatus”, mille aluseks on Peep Ilmeti kogumik „Sõõlatud luule”. Raamatukogus saab vaadata tuntud eesti graafiku Naima Neidre originaalillustratsioonide näitust ja slovaki graafiku Vitazoslav Chrenko eksliibriste näitust.

23. oktoobril kell 17.00 algab kirjandusõhtu „Supilinn on meie pealinn”. Ühelt poolt on see Olev Remsu Supilinna triloogia viimase raamatu „Supilinna armastajad” esitlus, teiselt poolt aga tagasivaade triloogiale tervikuna. Olev Remsule tuleb vestluskaaslaseks Elle-Mari Talivee Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusest. 30. oktoobril astub Linnamuuseumi saalis publiku ette paljude luulelugejate lemmik Kristiina Ehin koos ansambliga Naised köögis. Autorilaulude vahepalaks loeb Kristiina oma luuletusi ja jutte ning esitletakse ansambli esimest muusikavideot „Agulivalss”.

Juba aastatepikkuse traditsiooniga kirjanduskohvikus on 30. oktoobril vaatluse all A. S. Byatti romaan „Lumm”, mida aitab analüüsida õppejõud ja tõlkija Ene-Reet Soovik. Esmakordselt avab uksed spetsiaalselt noortele mõeldud pop-up-kirjanduskohvik. Selle õhtu fookuses on James Dashneri menuraamat „Labürindijooksja”.

Lapsi oodatakse raamatukokku raamatuhaldjate päevale, mille külaliseks on lastekirjanik Kadri Hinrikus, lapsevanemaid kutsutakse aga Herbert Masingu kooli direktori Tiina Kallavuse loengule „Jonn ja probleemsed lapsed”. Kahel päeval müüb raamatukogus soodalt raamatuid kirjastus Fantaasia.

Raamatukogupäevade täielikku kava vaata raamatukogu kodulehelt.