Reedel, 24. novembril kell 16.30-19.00 toimub Tallinnas Politseipargis meeleavaldus, mis on suunatud Eesti Rahvusringhäälingu otsuse vastu lõpetada Raadio 2 alternatiivsele muusikale pühendatud õhtune vöönd.

Ürituse plakat

Raadio 2 õhtune vöönd on olnud kureeritud muusikaline programm, mille kaudu on eetrisse pääsenud ja seeläbi populariseeritud selliste muusikastiilide nagu technohouse, elektroonika, electrometalindie, punk, postpunk, kantri, industrial, hiphop, reggae, R’n’B, soul, funk, folk, maailmamuusika, drum’n’bassambient, EBM jpm artiste ja DJsid Eestist ning mujalt maailmast.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse ja Raadio 2 uue juhtkonna (peatoimetaja Margus Kamlat, programmijuht Bert Järvet) plaanide kohaselt lõpetatakse õhtuse vööndi 44 saatest 37 saate eetriaeg alates 2024. aasta algusest. Argipäeviti täidetakse õhtuse vööndi aeg allesjäävate saadete kordusesituste ja/või playlist’iga. 

Korraldajate sõnul võetakse sellega ära riiklikul toel toiminud alternatiivse muusika platvorm, mis on olnud oluliseks hapnikuallikaks nimetatud stiilide kuulajatele, artistidele, DJdele ning muul viisil muusikavallas töötavatele inimestele. 

Meeleavalduse korraldaja Kristopher Luigend sõnab: „Muuta nii totaalselt – hävitamise mõõtmes – midagi, mis seda hetkel ei vaja, on väga arusaamatu. Siiamaani pole keegi eesootavaid muutuseid adekvaatselt meile ega ka laiemale üldsusele suutnud selgitada.”

Meeleavaldusel astuvad pulti ka kohalikud DJd ja muusikud Alexxandra & CT Venom, Florian Wahl, Hannaliisa Uusma, Indrek Spungin, Jarek Kasar, nublu, Taavet Mark Kirja ning Tops & Maison.

Ürituse link Facebookis