Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Kultuur

  Tigran Gevorkjan. Foto: Kapatu

  Uus eesti huumor: Tigran Gevorkjan

  Tigran Gevorkjani tunneb eelkõige stand-up’i-seltskonna Fopaa ridadest, kuid selle aasta veebruaris pakkus ta isikliku vastuvõtuga konkurentsi isegi presidendile ning avaldas hiljaaegu koos kamraadi Mattias Naaniga singlid „Pärnumaranda” ja „Skorpion”.

  Kaader Flying Lotuse filmist „Kuso”

  Müürilehe filmisoovitused: HÕFF 2017

  Sel nädalavahetusel, 28.–30. aprillil voolavad ekstreemfilmide armastajad üle Eesti kokku Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalile. Müürileht tegi mõnusalt õõvastava programmi hulgast oma valiku.

  Triennaali peanäituse teosed. Monika E. Auch „Ajamoonutus"

  Rakenduskunsti ja aja vahel

  Reedel, 21. aprillil saab alguse VII Tallinna rakenduskunsti triennaal, kus tuuakse kokku erinevad rakenduskunsti valdkonnad ning püütakse neid publikuga ühiselt mõtestada kontseptsiooni „Ajavahe. Time Difference” kaudu. Kuidas mõtestada rakenduskunsti nii objekti kui distsipliinina – kuidas on omavahel seotud käelisus ja intellektuaalsus?

  Hayao Miyazaki üks armastatumaid tegelasi on metsatroll Totoro. Kaader filmist „Minu naaber Totoro”

  Miyazaki – lego vanusele 0-99

  Homsest, 20. aprillist kuni 24. aprillini jookseb Sõpruses ning Tartu Elektriteatris animatsioonižanri klassiku Hayao Miyazaki retrospektiiv. Ave Taavet teeb ülevaate vanameistri loomingust.

  Hetk etenduselt. Foto: press

  Furby tagasitulek

  Teisipäeval, 18. aprillil esietendub Vabal Laval Urmas Vadi lavastus „Furby tagasitulek", kus püütakse vastuseid leida perekondlikule väsimusele.

  Artur Alliksaar poja Jürgeniga. Foto: teadmata autor, Eesti Kultuurilooline Arhiiv

  Artur Alliksaare tundmatut luulet

  Möödunud laupäeval, 15. aprillil oleks luuletaja Artur Alliksaar saanud 94-aastaseks. Sel puhul käis Lauri Sommer Eesti Kultuuriloolises Arhiivis poeedi käsikirju dešifreerimas ning leidis ja luges linti kümme eksperimentaalsemat luuletust, mis on siiani jäänud laiemale publikule tundmatuks.

  Foto: c.art (CC BY-SA 2.0)

  Vikerkaar käivitab luuleroboti

  Kevade saabudes läheb meel lüüriliseks. Sestap käivitab Vikerkaar 15. aprillil oma luuleroboti, Luule Poeezia, mis tutvustab sotsiaalmeedias ajakirja veergudel ilmunud luulet läbi kolme aastakümne.