7 min

Kiirkohting: Astra Irene Susi

Juba sel nädalal esietendub EMTA black boxis noore lavastaja Astra Irene Susi muusikateatri tükk „Vankumatu”. Laval on mitmekülgselt andekas ja eriilmeline seltskond, näiteks astuvad teiste seas üles Alana Proosa, Anne Türnpu, Florian Wahl ja Ms. Elsa.

2 min

Moekunstiankeet: Elina Laitinen

Telliskivi Loomelinnakus on kuni 18. augustini avatud näitus „Re_form_aktsioon”, kus saab näha noorema põlvkonna kunstnike ja moeloojate sissevaadet kiireloomulises muutuses moesüsteemi. Näituse lähtepunktiks on rõivas kui tunnet või seisundit edasi andev kehakate ning teemast lähtuvalt tutvustame üritusel osalevaid moekunstnikke ja neile olulisi rõivaesemeid. Seekord piilume Elina Laitineni riidekappi.

7 min

Jätkusuutlik mood kogub rohkem mälestusi

Ajal, mil moetööstus hoiab maailma kõige saastavamate tööstusharude pjedestaalil teist kohta, on üha enam disainereid otsustanud käised üles käärida ning asunud otsima lahendusi, et kogu meie toodetud pahnale uus elu anda või kasutada ressursse ilma saapajälge tugevalt maasse surumata.

7 min

Arvustus: Kes/kuis oleme öös? Siirded endas ja ajas

Öö kui Teine on paljuski meie endi konstrueeritud – mitte ainult hirmudes ja ihades, mida sinna kuvame, vaid juba oma ajalises piiritletuses. Berk Vaher vaatleb öö tähendust ERMis avatud näituse „Kellele kuulub öö? Eesti linnaöö kirgas ja hämar elu” näitel.

14 min

Minevik on nüüd: mõnda naiste ajaloolisest proosast

Oleme nähtavasti tunnistajaks sellele, et naisautorite kirjutatud teoseid – näiteks ajaloolist proosat – on hakatud eesti kirjanduses varasemast rohkem märkama ja tunnustama, sealjuures ehk mitte enam üksikteoste, vaid laiema nähtusena. Mis on selle fenomeni põhjused (ja tagajärjed) ning millest jääb veel vajaka?

6 min

Kiirkohting: Cry Me a River

24.–26. mail toimub Tartus Sadamateatris esimene tätoveerimis- ja alternatiivkultuuri festival Cry Me a River, kus asuvad nahka kaunistama kunstnikud nii meilt kui ka mujalt. Festivali korraldajad Maris, Jana, Spike, Iisak ja Rainer jagavad, milline on meie tätoveerimiskultuuri Zeitgeist ning mida üritusel näha ja kuulda saab.