3 min

Kiirkohting: Charity Kase

Sveta baaris esineb laupäeval tõsielusarjast „RuPaul’s Drag Race UK” tuntud drag queen Charity Kase ehk Harry Whitfield, Londonis elav kunstnik ja esineja. Uurisime, millest ta tehtud on ja milline oleks tema ideaalne päev.

5 min

🫀 Elus surm ehk gore 🫀

Kunstnikke, keda tõmbavad inimkeha rõvedus ja lagunemine, leidus juba renessansiajastul. Põhjuseid, miks liha, kontide ja naha tundmatuseni mutileerimine pakub naudingut ka meie aja vaatajatele, on aga peale groteskse uudishimu veel.

4 min

Kiirkohting: Kristiina Alliksaar

Reedel, 13. jaanuaril korraldab Eesti Teatri Agentuur teemapäeva „teater | ligipääsetavus”. Võtsime selle puhul hõlmast kinni Vanemuise teatrijuhilt Kristiina Alliksaarelt, kes tutvustab teemapäeval Ugala ja Vanemuise teatrite samme ligipääsetavuse suunas.

16 min

Vastutustundliku disaini vestlusring

Sel sügisel andis EKA Kirjastus välja hollandi disaineri ja teoreetiku Marjanne van Helverti koostatud raamatu „Vastutustundlik ese. Disainiideoloogia ajalugu tuleviku tarbeks” eestinduse. Vestlusringis, mida juhtis kuraator Sandra Nuut, rääkisid raamatust ja vastutustundest trükise kujundaja Ott Kagovere, tõlkija Keiu Krikmann ja disainer Hannes Praks.