7 min

Arvustus: Inimene pole kodumasin

Kuigi Eesti kontekstis on tavaks käsitleda integratsiooni pigem sotsiaalpoliitilise nähtusena, mis on seotud eelkõige rahvusliku (kõige sagedamini vene-eesti-suunalise) lõimumisega, avab Anna Kaare luulekogu „InteГрация” teemat palju laiemalt.

21 min

Galerii: Never forget! Järelehüüd Zavoodile (1995–2021)

Kuigi abstraktseid kõlakaid sellest, kuidas Zavood vist pannakse varsti kinni, mäletame kõik, tuli läinud reedene teadaanne, et nädalavahetusel peetaksegi tõesti Zavoodi viimased peod, kuidagi eriliselt suure šokina. 26 aasta sisse on mahtunud igasugu lugusid ja nii palusimegi paaril sõbral korraks mälusoppidesse kaevuda ja sealt mõni tore lugu välja kraamida.

3 min

Kiirkohting: Hendrik Kaljujärv

Sel nädalavahetusel, 26.–28. novembril, korraldavad etenduskunsti platvormi eˉlektron asjapulgad minifestivali Nature As Magic. Ürituse peakorraldaja on Hendrik Kaljujärv, kelle käest uurisime nii festivalil aset leidva kui ka heliloome ja organiseerimise suhte kohta.

4 min

Valik PÖFF25 filme: internaat, džungel ja „Suur Õun”

PÖFFi ajal on võimalik näha filme erinevatest maailma nurkadest, mille otsa ei pruugi enam kunagi sattuda. Järgnev valik on spetsiaalselt teile, kes te tahate teada kui põnevaid rahvaid ja inimesi meie planeedil elab. Juttu tuleb kolmest filmist, mille sündmused leiavad aset Ida-Türgi mägedes, Amazonase vihmametsas ja New Yorgi metroos.

14 min

Kirurgia ja kunst Tartu Ülikoolis

Kes ei oleks kuulnud Tartus asuvast Pirogovi pargist. Ent vähesemad teavad, mis mees ja teod peituvad Pirogovi nime taga. Temast ja teistest 19. sajandil ja 20. sajandi algul Tartu Ülikoolis tegutsenud kirurgidest järgnevas loos juttu tulebki.