Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

  Kultuur

  Illustratsioon: Ann Pajuväli

  Luule: Piret Karro

  Piret Karro luuletab sõpradest ja olulistest asjadest kaugemal ja lähemal ning sellest, kuidas ehitada tunnetele maja.

  Hanna Linda Korp. Foto: Anna-Kristiina Pae

  Kiirkohting: Hanna Linda Korp

  Novembri algusest alustab noorte kirjandusajakirja Värske Rõhk peatoimetajana väljaande senine kriitikatoimetaja Hanna Linda Korp. Kutsusime uue peatoimetaja sel puhul n-ö kohvile, et veidike arutada Rõhu ja noore kirjanduse tuleviku üle.

  Foto: Alan Proosa

  Kiirkohting: e¯lektron

  12. oktoobril tuli Kanuti Gildi SAAlis lavale poolenisti virtuaalse, poolenisti füüsilise platvormi e¯lektron uus lavastus „Romeo & Julia #5”, mis liidab etenduskunstide ja teaduse otsingulisi tegevusi. e¯lektroni eest kõneles Müürilehega Andrus Laansalu.

  Kaisa Ling. Foto: Patrik Tamm

  Kiirkohting: Kaisa Ling

  Meil on hea meel tutvustada Müürilehe värskeimat kolleegiumiliiget Kaisa Lingu, vodevillbluusi kollektiivi Kaisa Ling Thing käilakuju, raadio- ja kultuuriajakirjanikku ning kirjandusteadlast.

  Foto: Maxim Mjödov

  Kinospurt: Maadligi elavad tõprad

  Veiko Õunpuu film „Viimased” viskab vaataja pea ees Põhja-Soomes arenevate sündmuste keerdsõlme, kus on idanemas väikekodanlik kurjus ning kust ei puudu ka narkots, karaoke ja autoga mudas driftimine.

  Arvustus: Armid kaunistavad naisi

  Laura Põllu ja Piret Karro näitust peaksid kogema kõik, kes loovad ja toidavad müüti eestlaste globaalsest eduloost ja kõik, kes ei mahu kogemuslikult nendesse raamidesse.