Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

Uudis

Michele Rizzo etendus „Higher”. Foto: press

Täna algab Tallinnas 8. NU Performance Festival

Täna algab Tallinnas 22. novembrini kestev rahvusvaheline etenduskunste hõlmav NU Performance Festival. Selle aasta programmi teemaks on „Hääl ja midagi veel” ning festivali kuraatoriteks Margit Säde ja Egija Inzule.

Müürilehe kultuurikalender novembris – kuni veel saab!

November on väidetavalt aasta kõige masendavam kuu, kuigi praegu paistab veel väga kaunis vahtralehine sügis... Samas koroonanakatumiste numbrid iga päevaga suurenevad, lähiriike pannakse juba kinnigi. Meil veel saab käia, veel on avatakse jamängitakse ja etendatakse, veel toimub, aga kui kauaks?

Triin Valvase näitus „Huvitavad ajad” Telliskivi galeriis. Foto: Sigrid Leppmets

Müürilehe kultuurikalender – oktoobrikuu toimingud

Juba vanarahvas teadis, et kõik, mida pole ära jäetud või edasi lükatud, tingimata toimub! Alljärgnevalt mõned hoolikalt valitud rangelt soovituslikud oktoobrikuised kultuurisündmused. Osalegem, kuni veel saab!

Foto: Katarina Zigura

Katarina Zigura fotonäitus keskendub eelarvamuste mõjule

Kultuuriajakirja Äkki ja visuaalkunstnikke hõlmava produktsioonifirma Pensive Pictures vedamisel toimub 19. septembril Uues Laines üritus Time and Place, millega avatakse fotograafi Katarina Zigura uus näitus „Beyond Facial Currency”.

Kaader filmist

Kumu toob ekraanile eluasemekriisist rääkiva filmi

Eluasemehinnad on kerkinud taevasse, sissetulekud mitte. Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programmis linastub 16. septembril film „Push. Välja tõrjutud”, mis näitab, kuidas suurlinnade põlised elanikud oma kodudest lahkuma sunnitakse.

Kaader filmist „Fellini: Olen sündinud valetaja”. Foto: repro

Kumu tähistab Fellini 100. sünniaastapäeva

Tänavu saanuks saja-aastaseks Itaalia filmilavastaja Federico Fellini. Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programm toob sel puhul kolmapäeval, 2. septembril ekraanile portreefilmi „Fellini: Olen sündinud valetaja”.

99-tunnine kestvuslavastus „Kuhu minek”

1. septembril toovad EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrantuuri tudengid lavale 99-tunnise kestvuslavastuse „Kuhu minek”. Etendus algab 1. septembril kell 19.00 ja lõpeb 99 tundi hiljem, 5. septembril kell 22.00.